کد خبر: 10012 | زمان مخابره: ۱۱:۵۰:۱۱ - یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 578 بازدید | |

حجم کالای ترانزیتی از پایانه های مرزی خراسان رضوی ۱۴ درصد افزایش یافت

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی گفت : حجم ترانزیت کالا از پایانه های مرزی استان طی گذشته ۱۴ درصد افزایش یافت.

مهندس جواد وحدتی فرد افزود : در سال۹۲ بالغ بر سه میلیون و ۸۱۲ هزار تن کالا از پایانه های مرزی استان در قالب ترانزیت ورودی و خروجی با ۱۸۶ هزار و ۷۰ دستگاه کامیون جا به جا شد.

وی اظهار کرد : این رقم نسبت به سال ۹۱ از نظر تعداد کامیون های عبوری چهار درصد و از جهت میزان تناژ کالا ،۱۴ درصد افزایش داشته است .

وی گفت : پایانه مرزی لطف آباد در بین چهار پایانه مرزی استان در سال گذشته با ترانزیت ورودی ۵۶۶ هزار و ۲۷۷ تن کالا و ترانزیت خروجی یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۵۹۴ تن رتبه نخست را در زمینه ترانزیت داشته است.

وی ادامه داد : در حوزه صادرات هم طی سال گذشته دو میلیون و ۱۶۸هزار و ۵۵۶ تن کالا با ۹۲ هزار و ۶۰۱دستگاه کامیون جا به جا شد که نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد کاهش داشته است.

وحدتی فرد گفت : در حوزه صادرات نیز پایانه دوغارون در سال گذشته، رتبه نخست را یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۱۵۰ تن کالا به خود اختصاص داد.

وی اعلام کرد: میزان کالاهای وارداتی از پایانه های مرزی استان هم طی سال ۹۲ حدود ۵۵ هزار و ۲۲۱تن بوده که نسبت به سال قبل از آن ، ۱۵درصد کاهش یافته است.

وی گفت :در بین پایانه های مرزی استان خراسان رضوی در سال ۹۲ و در بحث واردات کالا ، پایانه مرزی سرخس با ۴۰هزار و ۶۲۱ تن کالا، رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد : پایانه مرزی سرخس پس از پایانه های مرزی دوغارون و لطف آباد با حجم یک میلیون و ۲۲۳ هزار و ۴۵۲ تن کالای ترانزیت رتبه سوم را در بین پایانه های مرزی استان خراسان رضوی دارا می باشد.

این مسوول گفت : در مجموع پایانه های مرزی استان ، پایانه دوغارون با دو میلیون و ۱۸۵هزار و ۵۱۸ تن ،بیشترین حجم جابه جایی کالا را اعم از صادرات ،واردات و ترانزیت به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ جایگاه این پایانه که بخش زیادی از محمولات ترانزیتی کشور را نیز بعهده دارد ، گفت : ارتقا وضعیت و توسعه امکانات زیرساختی از جمله اجرای طرح جامع پایانه مرزی مذکور و توسعه خدمات در سایر پایانه های استان از جمله اقدامات این اداره کل در سال جدید است.ارسال نظر


آخرین خبرها