کد خبر: 12968 | زمان مخابره: ۱۴:۰۹:۴۰ - یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 448 بازدید | |

گردشگری سلامت فقط ۳۵۰ هزار دلار برای کشور درآمد دارد

افزایش سرمایه‌گذاری دولت در بخش گردشگری سلامت، ادامه پرداخت یارانه به شیر و رفع ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در صنایع فرآورده‌های گوشتی از جمله درخواست‌های اعضای اتاق بازرگانی از وزیر بهداشت بود که امروز در نشست صبحانه کاری در اتاق بازرگانی ایران مطرح شد.

 صبح امروز – یکشنبه – در جلسه نشست صبحانه کاری مشترک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی کشور،‌ فعالان بخش خصوصی به ارائه نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند.

غلامحسین شافعی – رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران – در این نشست گفت: در حالی که گردشگری سلامت در سال ۲۰۱۲ معادل ۱۰۰ میلیارد دلار درآمدزایی داشته در ایران دچار کم‌توجهی شده است.

به گفته وی در حال حاضر تنها ۳۵۰ هزار دلار درآمد ایران از بخش گردشگری سلامت است و این بخش به سرمایه‌گذاری بیشتر و اهتمام دولت برای رشد نیاز دارد.

شافعی خاطر نشان کرد :‌ بخش پزشکی کشور که دولت آن را ایجاد کرده، رده اول در منطقه را دارد و آینده روشنی در این بخش پیش‌رو داریم.

شمس علی هادی زاده معلم – رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران – نیز خواستار وضع مجدد یارانه شیر شد و لغو آن را لطمه به سلامت و تاریخ ایران برشمرد.

فکوری – دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران – خواستار توجه بیشتر به شهرستان ها در تدوین قوانین شد.

وی اظهار کرد: شرایط تهران با شهرستان ها متفاوت است و نمی توان قوانینی که برای یک بیمارستان در شهرک غرب در نظر گرفته می شود را در شهرستان های کوچک پیگیری کرد.

مجیدرضا حریری – رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران – نیز خواستار تغییر نگاه وارداتی در حوزه بهداشت شد تا بتوان بدین وسیله از قاچاق جلوگیری کرد.

فاروق یوسفی – عضو دیگر کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران – ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در صنایع فرآورده‌های گوشتی را به عنوان ضرری جبران ناپذیر برای تولیدکنندگان برشمرد و درخواست کرد در این قانون بازنگری صورت گیرد.ارسال نظر


آخرین خبرها