کد خبر: 14952 | زمان مخابره: ۱۱:۰۲:۴۲ - دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 496 بازدید | |

اعتماد نداشتن صنعت به مخترعان سبب افزایش واردات می‌شود

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد مشهد گفت: با وجود اینکه برخی اختراعات در داخل کشور انجام می‌شود اما متأسفانه واردات همچنان ادامه دارد که نشان‌دهنده اعتماد نداشتن صنعت به اختراعات داخل کشور است.

سید هاشم قدمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، با اشاره به فرا رسیدن آغاز هفته پژوهش، اظهار کرد: کنفرانس بین‌المللی فناوری و دانش، سه همایش بین‌المللی و دو همایش ملی در سال گذشته به همت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شده است.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد مشهد به دیگر فعالیت‌ها اشاره کرد و گفت: حضور در هفت مسابقه و جشنواره، فعالیت در زمینه انتقال فناوری و ثبت اختراع از دیگر اقدامات صورت گرفته بخش پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

قدمی در ارتباط با همکاری دانشگاه آزاد با صنایع عمده اظهار داشت: دبیرخانه شورای سازمان و صنعت و معدن و تجارت با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد شکل گرفته است که این دبیرخانه چهار کارگروه آرد و نان، ماشین‌سازی، صنایع غیر فلزی و صنایع نساجی دارد و ریاست کل شورا نیز بر عهده استاندار است.

امضای ۷ تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و نهادها

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد مشهد از امضای هفت تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و دستگاه‌ها خبر داد و بیان کرد: مهم‌ترین این تفاهم‌نامه‌ها با شهرداری مشهد بوده است.

وی به فعالیت‌های دانشگاه آزاد در هفته پژوهش اشاره کرد و بیان داشت: دانشگاه آزاد در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور شرکت می‌کند و دانشگاه آزاد واحد مشهد نیز در این نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان خود را در معرض دید قرار می‌دهد.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد مشهد اضافه کرد: هفته گذشته نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد که نماینده دانشگاه آزاد مشهد در این نمایشگاه حاضر شد.

قدمی خاطرنشان کرد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی امسال در سالن شهید جوانمرد قصاب در فضایی با مساحت یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع برگزار می‌شود که با هشت دانشکده، ‌دو مجتمع، سه فناوری به طور مستمر و سه بخش مدیریتی در این نمایشگاه غرفه دارند.

وی در ارتباط با واردات برخی کالاها، یادآور شد: با وجود اینکه برخی اختراعات در داخل کشور انجام می‌شود اما متأسفانه واردات همچنان ادامه دارد در صورتیکه طبق قانون این روند درست نیست و این مسئله نشان‌دهنده اعتماد نداشتن صنعت به اختراعات داخل کشور است.ارسال نظر


آخرین خبرها