کد خبر: 16093 | زمان مخابره: ۱۳:۲۶:۵۲ - شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 597 بازدید | |

۶٫۷ میلیون یورو معافیت گمرکی برای ورود ماشین آلات صنعتی به خراسان رضوی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۹ ماه امسال با صدور ۱۶۸ فقره مجوز معافیت گمرکی، ورود ماشین آلات خارجی به استان از پرداخت ۶٫۷ میلیون یورو معاف شد.

‘راضیه علیرضایی افزود: ارزش مجموع ماشین آلات وارد شده مشمول معافیت، ۱۱۹ میلیون یورو بوده که کارآفرینان صنعت و معدن استان از پرداخت ۶٫۷ میلیون یورو حقوق ورودی آن معاف شده اند.

وی گروه صنعتی ماشین آلات مزبور را به ترتیب شامل فلزی، شیمیایی، دارویی و بهداشتی، نساجی، صنایع غذایی و کانی غیر فلزی برشمرد و گفت: این ماشین آلات از کشورهای آسیایی و اروپایی وارد کشورمان شده اند.

وی همه ماشین آلات ورودی به کشور را مشمول معافیت گمرکی ندانست و گفت: ماشین آلاتی که هیچ یک از قسمتهای آن مشابه داخلی نداشته یا فناوری تولید آن را در کشور نداشته باشیم، مشمول معافیت گمرکی می شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار کرد: همچنین ماشین آلات دسته دوم و مستعمل خارجی نیز مشمول معافیت گمرکی نمی شوند و اگر مصرفی غیر از مصرف تعیین شده داشته باشند، نیز قاچاق کالا محسوب می شود.

علیرضایی با بیان اینکه تشخیص و تعیین میزان معافیت گمرکی برعهده وزارت صنعت است، افزود: اختصاص معافیت های گمرکی برای ورود ماشین آلات به استان از خدمات این دولت به تولیدکنندگان است تا بتوانند ماشین آلات خود را وارد کشور کنند.ارسال نظر


آخرین خبرها