کد خبر: 17029 | زمان مخابره: ۱۲:۵۴:۵۱ - سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 506 بازدید | |

رسانه ها فرهنگ استفاده مردم از تولیدات داخلی را تقویت کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت:رسانه ها با هدایت مردم به سمت استفاده از تولیدات داخلی ، فرهنگ سازی در این زمینه را تقویت نمایند.

مهندس محمود احمدی روز دوشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز مشهد گفت: این اقدام رسانه ها می تواند در رونق بازار محصولات داخلی، حمایت از تولید کنندگان داخلی و خروج از رکود و رشد اقتصادی در کشور تاثیر بسزایی داشته باشند.

وی اظهار کرد: در عین حال رسانه ها وظیفه دارند مردم را به سمت کار بیشتر ، مصرف کمتر و محدود کردن استفاده از کالاهای بی کیفیت سوق دهند.

احمدی با اشاره به بیانات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری در زمینه مصرف بهینه گفت: در شرایط امروز اقتصادی کشور، فشار تحریم ها و تهاجمات فرهنگی در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی رسانه ها نقش آفرینان موثری هستند.

وی تاکید کرد: توزیع عادلانه ثروت، اعمال برنامه ریزی های اقتصادی موثر در جهت رفع مشکلات اجتماعی بسیار تاثیر گذار است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از مهمترین مشکلات مخاطبان رسانه ها بخصوص خبرگزاری ها در این استان را سرعت پایین اینترنت دانست و گفت: بعضا به منظور استفاده از محصولات خبری خبرگزاری های به دلیل همین مشکل دچار محدودیت هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در پاییز امسال در استان ۸،۹ درصد می باشد،گفت: این در حالی است که میانگین نرخ بیکاری در همین فصل در کشور ۱۰،۵ است .

احمدی افزود:نرخ مشارکت استان نیز در ۹ ماه گذشته از سالجاری ۳۶،۴درصد بوده است.

وی بیان کرد: طبق سرشماری انجام شده در سال ۹۰ در استان جمعیت فعال یک میلیون و ۹۹۴ هزار و ۱۵ نفر و جمعیت شاغل یک میلیون و ۷۲۹هزار و ۶۶۷ نفر می باشند.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی روز دوشنبه از بخش های مختلف این مرکز از جمله تحریریه، اخبار چندرسانه ای، عکس و فیلم و آرشیو بازدید و در جریان چگونگی تهیه و تولید اخبار و انتشار برروی خروجی های مختلف قرار گرفت.

مهندس محمود احمدی سپس با حضور در جمع خبرنگاران مرکز خراسان رضوی به سوال های آنها پاسخ داد.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای حدود شش میلیون نفر جمعیت استارسال نظر


آخرین خبرها