کد خبر: 18250 | زمان مخابره: ۱۳:۰۸:۵۱ - یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 622 بازدید | |

۱۸ درصد ظرفیت قطعه‌سازی کشور در اختیار خراسان رضوی است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی در حال حاضر با داشتن ۳۵۰ واحد قطعه‌سازی حدود ۱۸ درصد ظرفیت قطعه‌سازی کشور را در اختیار دارد.

راضیه علیرضایی اظهار کرد: صنعت خودروسازی به دلیل ماهیت ویژه خود با شمار زیادی از صنایع فلزی، ریخته‌گری، ماشین‌سازی، شیمیایی، الکترونیک، رایانه و نساجی در ارتباط است و ارزش افزوده مناسب ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی در حال حاضر با داشتن ۳۵۰ واحد قطعه‌سازی حدود ۱۸ درصد ظرفیت قطعه‌سازی کشور را در اختیار دارد.

علیرضایی بیان کرد: صنعت ساخت قطعات و مجموعه‌های خودرو با سابقه طولانی که با شروع به کار شرکت قطعات اتومبیل رضا در سال ۱۳۴۶ در استان فعالیت خود را آغاز کرد، در حال حاضر در مقایسه با دیگر صنایع فعال در استان از نظر تعداد ۶٫۱ درصد واحدهای تولیدی، از نظر سرمایه گذاری ۷٫۵ درصد و از نظر اشتغال ۷٫۶ درصد شاغلان بخش صنعت استان را به خود اختصاص داده است.

وی سهم کارخانه‌های تولید قطعات و مجموعه‌های خودرو از کل ارزش تولیدات صنعتی استان را ۱۰ درصد عنوان کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به جایگاه برتر استان در تولید قطعات خودرو تأکید کرد: استان خراسان رضوی در حال حاضر حدود ۱۳٫۵ درصد قطعات خودرو را برای شرکت ساپکو تامین می‌کند.ارسال نظر


آخرین خبرها