کد خبر: 18757 | زمان مخابره: ۱۳:۵۴:۱۲ - سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 465 بازدید | |

فرایند حذف مجوزهای کسب‌و‌کار غیرضرور برخی دستگاه‌ها شروع شد

سرپرست دفتر بهبود فضای کسب‌ و کار وزارت اقتصاد از شروع فرایند حذف مجوزهای کسب‌ و‌ کار غیر ضرور برخی دستگاه‌ها خبر داد.

سید حسین میرشجاعیان حسینی  در مورد آخرین اقدامات انجام شده برای بهبود فضای کسب و کار و پایش مجوزهای دستگاه‌ها اظهارداشت: در این مورد به نتایجی رسیدیم و پس از تصویب در هیات مقررات زدایی وزارت اقتصاد اعلام خواهد شد و اکنون مراحل پایانی خود را می‌گذراند.

این مقام مسئول تاکید کرد: تعدادی از دستگاه‌ها پذیرفته‌اند که برخی مجوزهای غیرضروری حذف شود و این کار در دست اقدام است.

وی یادآور شد: تیم‌هایی وجود دارند که مجوز دستگاه‌ها را بررسی کرده تا در صورت نیاز برخی مجوزهای غیرضروری حذف، ادغام و یا اصلاح شوند.

میرشجاعیان حسینی با اشاره به بررسی گزارش محیط کسب و کار در جلسه هیات دولت با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: این گزارش محرمانه بوده و نه اینکه اطلاعات وحشتناکی در آن وجود داشته باشد، اما نیاز نیست همه گزارش‌ها در اختیار همگان باشد.

سرپرست دفتر بهبود فضای کسب‌وکار وزارت اقتصاد تاکید کرد: اکنون این گزارش نیاز بوده در اختیار افراد خاص قرار بگیرد و اینکه کدام دستگاه‌ها عملکرد بهتر یا بدتری در زمینه بهبود کسب و کار داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه همیشه سطحی از گزارش‌ها برای افکار عمومی ارایه می‌شود، تصریح کرد: این گزارش برای تصمیم‌گیری مدیران بوده تا دستورات لازم را برای بهبود کسب و کار در سطح دستگاه‌های خود بدهد.ارسال نظر


آخرین خبرها