کد خبر: 19123 | زمان مخابره: ۱۳:۰۷:۵۹ - یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 503 بازدید | |

معاون سازمان صنایع کوچک عنوان کرد ؛ ریشه کنی بیکاری با توجه به صنایع کوچک

معاون سازمان صنایع کوچک کشور گفت:  راهکار مشکل بیکاری درکشورتوجه به صنایع کوچک و متوسط و برداشتن گام‌هایی برای توسعه آن‌هاست.

 غلامرضا سلیمانی در مراسم روزصنایع  کوچک، مراسم افتتاحیه تصفیه‌خانه شهرک صنعتی کاویان و در مراسم افتتاحیه رونمایی از بیمه صنایع کوچک با اشاره به وظایف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی تصریح کرد: سامان‌دهی صنایع و کسب و کارها در موقعیت‌های جغرافیای صنعتی و حمایت از شهرک‌های صنعتی از جمله اقداماتی است که این سازمان به انجام رسانده است.

 وی بیان کرد: در این راستا ۱۶۲ تصفیه خانه درکشور تأسیس  شده‌اند که روزانه با ۱۴۵هزار متر مکعب فاضلاب صنعتی را تصفیه می‌کنند.سلیمانی با بیان اینکه امروز مسئله کم آبی در کشور بسیار مهم است، تصریح کرد: در آمایش مناطق صنعتی این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته و اقداماتی برای کاهش مصرف و تولید دوباره آب از فاضلاب در دستور کار قرار گرفته است.

معاون سازمان صنایع کوچک کشور با تصریح اینکه کمتر از۵درصد تسهیلات بانک‌ها به بنگاه‌های کوچک رسیده است، بیان کرد: طرحی را برای رفع این موضوع به دولت برده‌ایم که تا چند روز آینده ابلاغ شده و در آن اعتبار مشخصی برای واحدهای صنعتی کوچک در نظر گرفته شده است.

۷۰درصد واحدهای صنعتی امکان اتصال به شبکه  فاضلاب را دارند

  همچنین مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گفت: هم  اکنون ۷۰درصد واحدهای صنعتی شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی امکان اتصال به شبکه فاضلاب را دارند.

 مسعود اصغریان اظهار داشت: این موضوع در راستای توجه  به موضوعات محیط زیستی در حوزه صنعت استان است.

وی تصریح کرد: در خراسان رضوی ۴۴شهرک صنعتی دولتی و ۱۰ شهرک خصوصی داریم که شهرک‌های دولتی حدود ۸هزارو۳۰۰هکتار وسعت دارند.اصغریان با بیان اینکه مسائل محیط‌زیستی برای بخش صنعت بسیار مهم هستند، تأکید کرد: در همین راستا سعی می‌شود تمام شهرک‌ها تصفیه‌خانه‌های مناسب داشته باشند و برای تکمیل پروژه‌ها تصفیه‌خانه کاویان با ظرفیت۵۰۰متر مکعب افتتاح شده و در فازهای بعدی این مقدار به هزارو۵۰۰مترمکعب می‌رسد.

۷۰درصد آب‌های مصرفی تبدیل به پساب می‌شود

 مدیرکل آب و خاک سازمان محیط زیست کشور نیز در این  مراسم گفت: هم اکنون ۷۰درصد آب‌های مصرفی در کشور تبدیل به پساب شده که باید به چرخه استفاده بازگردانده شود. سروش تصریح کرد: هم اکنون حدود ۷۰ درصد از آب‌های مصرفی تبدیل به پساب می‌شود و بازگرداندن آن به چرخه استفاده از سیاست‌های اصلی همه کشورهاست که باید در ایران نیز این موضوع به‌عنوان یک راهبرد اصلی قرار بگیرد.ارسال نظر


آخرین خبرها