کد خبر: 19405 | زمان مخابره: ۱۳:۵۹:۳۹ - یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 602 بازدید | |

انتقاد دبیرکل خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان از عدم پیاده سازی سیاستهای اقتصاد مقاومتی

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی در گفتگو با شهرآرا اظهار کرد: آنچه که باید در ارتباط با روند اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به آن اشاره مستقیم داشت، آن است که متاسفانه و با گذشت دو سال، این سیاست‌ها گرفتار سرنوشتی مشابه سال‌هایی با نام‌گذاری سال اقتصادی شد.

فیروز ابراهیمی افزود: با توجه به شرایط ویژه اقتصادی، مقام معظم رهبری چندین سال را به نام‌های اقتصادی نام‌گذاری کردند اما در حوزه اجرا و تحقق شعار سال، دستگاه‌های اجرایی تنها به شعار در این حوزه بسنده کردند و بهبودی در شرایط اقتصادی کشور حاصل نشد.

وی در ادامه خاطر‌نشان کرد: شاه بیت اصلی اقتصاد مقاومتی که توسط رهبری ابلاغ شد توجه خاص و ویژه به امر تولید داخل و رفع موانع این حوزه بود. با این حال و پس از گذشت دو سال باید این سوال را از مسئولان امر پرسید که چه تحولی در تقویت و حمایت از تولیدات داخل صورت گرفته است؟ مسئولان تا چه حد به حوزه‌های دانش‌بنیان برای رونق تولید که یکی از سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی است توجه داشتند.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی بی‌توجه به رفع موانع صادراتی و مشوق‌های صادراتی، نرخ‌های نجومی تسهیلات بانک‌ها، پرداخت تسهیلات پس از گذران هفت‌خوان رستم و اعمال قانون سپرده قرض‌الحسنه برای واگذاری تسهیلات را از‌جمله موارد مطرح در حوزه اقتصادی دانست.

 وی گفت : چرا بانکها بخشی از تسهیلات اعطایی به تولید را به عنوان سپرده قرض الحسنه نزد خود نگه می دارند .

وی تاکید کرد: در یک دیدگاه کلی من به عنوان یک فعال اقتصادی معتقدم که فعالیت دولت در حوزه اقتصادی مقاومتی نمره‌ای بیش از صفر ندارد.

به گفته وی تشکیل ستادهای اقتصاد مقاومتی به معنی اقدامات فراقانونی و تصمیم‌گیری‌های ستادی برای برون‌رفت از مشکلات پیش روی اقتصاد است و در این بین و با توجه به شرایط حاد کشور در حوزه اقتصادی تشکیل این ستاد از سال‌های گذشته تا به امروز، به عنوان یکی از مطالبات بخش خصوصی از حوزه دولتی است.ارسال نظر


آخرین خبرها