کد خبر: 22673 | زمان مخابره: ۱۲:۵۹:۳۲ - شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 268 بازدید | |

نحوه عملکرد بانک‌ها از موانع اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر نحوه عملکرد بانک‌ها‌ از موانع اصلی عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است و سیاست‌های نظام بانکی ما با شاخص‌های اقتصاد مقاومتی فاصله بسیاری دارد.

حجت الاسلام محمد رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در رابطه با بوروکراسی‌های اداری دریافت وام مسکن در استان خراسان رضوی اظهار داشت: در حال حاضر بانک‌ها تمامی وام‌ها را به سختی پرداخت می‌کنند و سیستم بانکی ما از مشکلات ساختاری رنج می‌برد و همکاری‌های لازم در زمینه پرداخت تسهیلات انجام نمی‌شود.

وی افزود: اصلاح سیستم بانکی از طرح‌های مورد توجه نمایندگان مجلس است و باید اعطای تسهیلات بانکی در درجه اول در بخش مسکن و تولید انجام شود.

رجایی در ارتباط با سامان دهی وضعیت موسسه‌های مالی و اعتباری در استان خراسان رضوی اظهار داشت: در راستای اصلاح سیستم بانکی به هیچ عنوان موسسه مالی و اعتباری بدون مجوز بانک مرکزی نباید وجود داشته باشد و اگر از بانک مرکزی استعلام نگرفته و مجوز لازم را تطبیق ندهند به عنوان جرم و دخالت در اموال عمومی تلقی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نحوه عملکرد بانک‌ها‌ از موانع اصلی عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است و سیاست‌های نظام بانکی ما با شاخص‌های اقتصاد مقاومتی فاصله بسیاری دارد.

نماینده مردم گناباد با اشاره به اینکه وام‌های مسکن کمتر از ۵۰ درصد قیمت مسکن را پوشش می‌دهد گفت: تسهیلات مسکن باید حدود ۸۰ درصد نیاز مسکن شهروندان را پوشش دهد اما متاسفانه دچار نشکلات بسیاری است در واقع قسط‌های سنگین وام مسکن به گونه‌ای است که تنها افراد پردرآمد قادر به بازپرداخت اقساط هستند.

نماینده مردم گناباد با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه بودجه سال ۹۵ عناصر مورد نیاز برای نحوه عملکرد مجلس در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پیش بینی شده است تصریح کرد: لایحه خروج از رکود توسط جمعی از نمایندگان مردم تدوین شده است تا بتوانیم برای اصلاح و تصویب قوانین جدید و همچنین نظارت بر عملکرد دولت اقدام موثری انجام دهیم.

انتهای پیام/ارسال نظر


آخرین خبرها