کد خبر: 24619 | زمان مخابره: ۱۴:۳۰:۳۸ - یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 385 بازدید | |

غضنفر بانک افغانستان در دوغارون شعبه می‌زند

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: مذاکرات اولیه برای تأسیس یک شعبه از غضنفر بانک افغانستان در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در حال انجام بوده و موافقت‌های اولیه آن ‌گرفته شده است.

ناصرالدین گرامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: صحبت‌های اولیه‌ای برای تأسیس یک شعبه از غضنفر بانک در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون هم اکنون در حال انجام بوده و موافقت‌های اولیه از دولت گرفته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به چشم‌اندازی که دوغارون به عنوان منطقه آزاد دارد می‌توان برای سرمایه‌گذاری ارزی در آن از طرف کشورهای دیگر برنامه‌ریزی‌های مدونی داشت و وجود یک بانک از کشور افغانستان می‌تواند در تسهیل و تسریع رویه‌ها نقش بسیار مهمی داشته باشد به‌ویژه اینکه این کشور یکی از مقاصد اصلی تجاری خراسان رضوی است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون با بیان اینکه مذاکرات و بررسی‌ها برای این موضوع همچنان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با توجه به قوانین آزادتری که مناطق آزاد در ارتباط با کشورهای دیگر و تجارت خارجی دارند تبدیل‌شدن منطقه اقتصادی دوغارون به منطقه آزاد می‌تواند شرایط را برای حضور دیگر بانک‌های خارجی از تمام کشورها فراهم کند.

گرامی بیان کرد: هم اکنون بانک ملی و صادرات در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون شعبه دارند و با چند بانک دیگر مانند سرمایه نیز وارد مذاکره برای تأسیس شعبه در این منطقه شده‌ایم.

وی تصریح کرد: البته باید در نظر گرفت که منطقه ویژه اقتصادی دوغارون نیازی به شعب گوناگون از بانک‌های مختلف نداشته و تنها باید شعب ارزی و ریالی بانک‌ها در منطقه فعال شوند تا فرآیندهای مربوط به تبدیل پول با راحتی بیشتری انجام شود.ارسال نظر


آخرین خبرها