کد خبر: 24864 | زمان مخابره: ۱۱:۰۰:۴۸ - شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 361 بازدید | |

۳۷ درصد اشتغال صنعتی خراسان رضوی در شهرکهای صنعتی ایجاد شده است

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: ۳۷ درصد اشتغال صنعتی استان در این شهرکها ایجاد شده است.

 مسعود مهدیزاده روز پنجشنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی در محل این رسانه افزود: هم اکنون ۳۹ درصد از واحدهای صنعتی استان خراسان رضوی در شرکت شهرکهای صنعتی قرار دارند که شامل ۲۷ درصد سرمایه گذاری صنعتی در این استان می شود. 

وی اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد صنایع استان خراسان رضوی را بخش خصوصی شکل داده است که این رقم در کشور کم نظیر است.
مهدی زاده توضیح داد: خصوصی بودن بخش صنعت در خراسان رضوی باعث سرمایه گذاری دقیق تر و با وسواس تر سرمایه گذاران شده که همین امر موجب شده در دورانهای بحرانی به نسبت میانگین کشوری کمتر آسیب ببینند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خراسان رضوی دارای ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی دارای زمین و ۳۸ شهرک و ناحیه صنعتی به بهره برداری رسیده است که از این تعداد ۲۳ شهرک وناحیه صنعتی درمناطق محروم و کمتر توسعه یافته واقع شده است.

وی گفت: کل اراضی دراختیار شرکت شهرکهای صنعتی در شهرکها ونواحی صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۲۵۵ هکتار بوده که تاکنون چهار هزار و ۸۸۴ هکتار آن عملیاتی شده و در سه هزار و ۱۹۳ هکتار زمین صنعتی فراهم شده است.مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: شاکله اقتصاد مقاومتی را حمایت از صنایع کوچک و متوسط و دانش بنیان شکل می دهد و هم اکنون در خراسان رضوی ۱۶۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد که در دو سال گذشته تعدادشان خیلی کمتر از این میزان بود.

مهدی زاده اظهار کرد: تامین زیر ساخت و تسهیل و تمهید امور صنایع کوچک دو وظیفه عمده شرکت شهرکهای صنعتی است و در همین راستا قرار است امسال ۱۴ هزار نفر در چارچوب مباحث و مفاهیم اقتصاد مقاومتی آموزش ببینند که این اقدام هم اکنون آغاز شده است.

وی افزود: تاکنون از محل تسهیلات رونق تولید ۱۵۷ واحد صنعتی خراسان رضوی هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال دریافت کرده اند و سهمیه استان هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: کیفی گرایی و توجه به نیروهای کارشناس از ویژگی های مهم ایرنا در دولت یازدهم است .
علی حیدر شاه حسینی افزود: استان خراسان رضوی دارای رسانه های متعدد و مهمی است ، اما به دلیل برنامه های متعدد ملی و بین الملیی اخبار استان به نحو شایسته پوشش داده نمی شود که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

در این دیدار بر راه اندازی تورهای بازدید از شهرکها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی با شرکت نمایندگان رسانه ها به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکید شد.ارسال نظر


آخرین خبرها