کد خبر: 26040 | زمان مخابره: ۱۲:۲۳:۰۰ - پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 376 بازدید | |

صدور یک میلیارد و ۱۰۰میلیون دلار کالا از گمرک دوغارون به افغانستان

مدیرکل گمرک دوغارون گفت: افزون بر یک میلیارد و ۱۰۰میلیون دلار کالا در ۹ ماه سال جاری از این گمرک به افغانستان صادر شده است.

امید جهانخواه عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، وزن کالاهای صادر شده از این گمرک در این مدت را ۹۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: از گمرک منطقه ویژه افزون بر ۵۰۰هزار تن و از طریق گمرک بازارچه مرزی نیز بیش از ۱۰۰هزار تن کالا به افغانستان صادر شده است.

وی مهترین اقلام صادراتی از گمرک دوغارون را انواع مصالح ساختمانی، میوه و تره بار و مواد غذایی اعلام و خاطرنشان کرد: روزانه ۳۵۰ دستگاه کامیون کار بارگیری و صادرات و ترانزیت انواع کالا به کشور افغانستان را انجام می دهد و ۳۵۰دستگاه کامیون ترانزیت به صورت خالی و ۱۲دستگاه هم به همراه بار از سمت کشور افغانستان وارد گمرک دوغارون و کشور ایران می شود.
وی گفت:در حال حاضر بیش از ۹۰درصد کالاهای صادراتی گمرک دوغارون به مقصد شهر هرات دومین بازار اقتصادی کشور افغانستان صادر می شود و یک سوم کالاهای مورد نیاز بازارهای افغانستان از طریق این گمرک تامین می شود..
جهانخواه به جایگاه صادرات و ترانزیت مرز دوغارون اشاره کرد و افزود:گمرک دوغارون در فاصله ۱۸کیلومتری شهر تایباد و همجوار با کشور افغانستان با قدمتی ۱۰۰ساله یکی از فعالترین گمرکات کشور به لحاظ صادرات و ترانزیت خروجی محسوب می شود و در زمره برترین گمرکات کشور به شمار می رود.
شهرستان تایباد در فاصله ۲۲۵کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها