کد خبر: 27059 | زمان مخابره: ۱۲:۱۷:۵۹ - شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 316 بازدید | |

رشد صدور پروانه های بهره برداری صنعتی در خراسان رضوی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پروانه های بهره برداری صنعتی صادره در این استان طی ۱۱ ماه گذشته امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ تعداد ۱۴ درصد رشد داشته است.

 راضیه علیرضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۳۵۳ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری پنج هزار و ۴۵۵ میلیارد ریال و اشتغال چهار هزار و ۲۲۵ نفر در خراسان رضوی صادر شده است.

وی ادامه داد: بیشترین تعداد پروانه های بهره برداری در شهر مشهد با تعداد ۲۱۰ پروانه صادر شد که معادل ۵۹ درصد کل پروانه هاست و برای آن دو هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال معادل ۵۵ درصد کل سرمایه در خراسان رضوی سرمایه گذاری شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ساخت مواد و محصولات شیمیایی با اختصاص هزار و ۴۵۳ میلیارد ریال که ۲۷ درصد از کل سرمایه گذاری را شامل می شود بیشترین سهم را از کل پروانه های بهره برداری صادره داشته است.

وی افزود: هفت درصد واحدهای صنعتی، چهار درصد سرمایه گذاری کل و هفت درصد اشتغال صنعتی کشور مربوط به استان خراسان رضوی است.
علیرضایی ادامه داد: خراسان رضوی با پنج هزار و ۶۲۷ واحد صنعتی فعال، سرمایه گذاری ۱۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۸۴ هزار نفر از نظر تعداد و اشتغال پس از استانهای تهران و اصفهان رتبه سوم و از حیث سرمایه گذاری جایگاه هفتم کشور را به خود اختصاص داده است.ارسال نظر


آخرین خبرها