کد خبر: 27299 | زمان مخابره: ۱۳:۱۳:۴۳ - پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 306 بازدید | |

ترانزیت هشت میلیون تن کالا از مرز دوغارون به افغانستان

مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: بیش از هشت میلیون تن انواع کالا سال گذشته از این منطقه به کشور افغانستان ترانزیت شد که نسبت به مدت زمان مشابه سال ۹۴ حدود ۵۳ درصد افزایش نشان می دهد.

 حسین آخوندزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش این میزان کالای ترانزیت شده ؛ افزون بر ۷۷میلیون دلار بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال ۹۴ بالغ بر ۴۵ درصد افزایش دارد.

وی در خصوص ورود و خروج کامیون های ترانزیت در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون اظهار کرد:‌در سال گذشته ۳۴هزار و ۶۴ کامیون وارد این منطقه شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال ۹۴ حدود ۱۳درصد افزایش داشته است.

وی گفت: با توجه به همجواری کشور افغانستان با مرز دوغارون از ابتدای سال ۹۵ تعداد ۲۳هزار و ۹۶۳ دستگاه کامیون افغانی وارد منطقه ویژه اقتصادی دوغارون شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال ۹۴ حدود ۲۳درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: هم اینک روزانه ۲۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی شامل نفت، بنزین و گازوئیل در این منطقه به قیمت مصوب به فروش می رسد.
مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون همچنین گفت: هرات یکی از مهمترین بازارهای کشور افغانستان است که با نقطه صفر مرزی و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ۱۲۰کیلومتر فاصله دارد.

وی انواع مصالح ساختمانی، میوه و تره بار و مواد غذایی را از مهم ترین اقلام صادراتی به افغانستان اعلام و بیان کرد: در سال ۹۵ افزون بر ۶۶۸هزار و ۷۰۰تن انواع کالا به ارزش ۴۸۰ میلیون دلار به کشور افغانستان صادر شد.
نقطه مرزی دوغارون در فاصله ۱۸کیلومتری شرق شهر تایباد قرار دارد.
تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.ارسال نظر


آخرین خبرها