کد خبر: 28924 | زمان مخابره: ۱۴:۲۹:۱۲ - شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 269 بازدید | |

رییس خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد ؛اعلام حمایت جامعه تولید کنندگان خراسان رضوی از وزیر پیشنهادی‌صنعت معدن و تجارت

رییس خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی حمایت جامعه تولیدکنندگان استان از محمد شریعتمداری ،وزیر پیشنهادی‌صنعت معدن و تجارت را اعلام کرد .
به گزارش روابط عمومی خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی ، مهندس حسن حسینی با اشاره به کارنامه ، سوابق و تجارب مدیریتی مفید شریعتمداری اظهارداشت : برای رونق تولید ملی و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی سکان وزارتخانه مهم و حساس صنعت معدن و تجارت باید به دست فردی سپرده شود که مورد تایید جامعه تولید کنندگان کشور باشد که خوشبختانه اقای شریعتمداری از حمایت کارافرینان ، کارفرمایان وصنعتگران برخوردار است .
وی با اشاره به اعلام حمایت مدیران تشکلهای بخش خصوصی از وزیر پیشنهادی‌صنعت معدن و تجارت افزود : در چند روز گذشته علاوه بر تولید کنندگان شریف استان و کشور ، شاهد استقبال بدنه مدیریتی تشکلهای بخش خصوصی از ایشان بوده ایم از این رو امیدواریم با رای سبز نمایندگان محترم مجلس شاهد حضور پرقدرت ایشان در این وزارتخانه مهم باشیم .

وی خاطر نشان کرد :وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به حوزه های گسترده کاری و مسؤولیت های سنگینی که بر عهده آن نهاده شده است، دارای حساسیت های بسیاری است، خصوصا این که این وزارتخانه با توجه به مسؤولیت سنگینی که در حوزه بازرگانی خارجی و درنهایت رونق بخشیدن و توسعه اقتصادی کشور دارا است، می تواند نقشی مؤثر را در ارتقای نمره دولت در کارنامه اقتصادی دولت ایفا کند.
وی ادامه داد :بنابراین این وزارتخانه باید پاسخگوی مطالبات بخش های زیادی باشد و به همین دلیل باید وزیری بر این بخش مدیریت کند که تسلط همه جانبه داشته باشد و در این راستا آقای شریعتمداری می تواند گزینه مناسبی برای این مهم باشد.

وی تاکید کرد : سابقه و تجربه شریعتمداری در سال های گذشته و انتخاب او به عنوان وزیر صنعت از سوی رئیس جمهوری حاکی از این است که روحانی فردی اجرایی و عمل گرا را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره دوم دولت خود برگزیده است.
نایب رییس خانه صنعت معدن و تجارت ایران با اشاره به مسوولیت شریعتمداری دروزارت بازرگانی سابق و نیز کمیسیون مشترک روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهایی نظیر عربستان سعودی، عراق، عمان، قطر، کویت، پرتقال، اسپانیا، زیمبابوه، اوگاندا، کنیا، فیلیپین، تایلند تصریح کرد : ایشان ۱۲ سال ریاست هیئت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی کشور ، ریاست شورای عالی نظارت بر اتاق‌های بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران را نیز بر عهده داشته که از این دوره به عنوان بهترین دوره همکاری دولت و بخش خصوصی نام برده می‌شود.

وی ادامه داد :در طی این دوران، قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران با ۵ سال کار کارشناسی در قالب کمیته‌های گوناگون تخصصی با همکاری همه بخش‌های ذی‌ربط و بخش خصوصی در هزار ماده پس از ۸۰ سال مورد بازنگری و نگارش مجدد قرار گرفت و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.
وی در ادامه با بیان این که بخش مهمی از اشتغال کشور را می‌توان از طریق توسعه صنایع رفع و فرصت‌های بسیاری برای اشتغالزایی ایجاد کرد، ادامه داد : پُرواضح است که باتوجه به سوابق درخشان شریعتمداری می‌توان امید به بهبود اوضاع داشت همچنین با عنایت به عملکرد قابل قبول ایشان در سالهای گذشته ، شریعتمداری بهترین گزینه برای رفع رکود حاکم و ایجاد تحول در صنایع و معادن کشور است.
مهندس حسینی تاکید کرد : رجا واثق دارم با حضورآقای شریعتمداری در وزارت صنعت صنعت،معدن و تجارت تولید کشور و بخش خصوصی بیش از پیش رونق خواهد گرفت.
وی ادامه داد :همچنین محمد شریعتمداری تخصص وتجارب مناسبی در بخش بازرگانی دارد و امیدواریم همان‌طور که اعلام کرده بتواند مشکلات این بخش را برطرف و عملکرد قابل‌قبول نعمت‌زاده را به نمره عالی برساند.
رییس خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه کرد : بخش صنعت، معدن و تجارت از هم تفکیک ناپذیر هستند و قطعا با مسئولیت شریعتمداری در این وزارتخانه حوزه تجارت نسبت گذشته غنی تر خواهد بود.
وی گفت :با حضور شریعتمداری در این وزارتخانه شاهد گسترش بازارهای هدف و فروش محصولات داخلی در بازارهای بین المللی خواهیم بود و قطعا در دوره ایشان با مدیریت قوی، صنعت، صادرات و بازرگانی رشد چشمگیری خواهد داشت.
وی همچنین گفت: معتقد هستم اهدافی که شریعتمداری بر آن تأکید دارد و نشانه گرفته است صحیح می‌باشد. یکی از برنامه‌های خوب شریعتمداری تولید صادرات‌محور است که در حقیقت می‌توان آن را حلقه مفقوده صنعت کشور دانست و امیدوارم بتوانیم به آن دست یابیم و به سمتی حرکت کنیم که توسعه صادرات جایگزین واردات شود.

وی با بیان این که این وزیر پیشنهادی همواره پیگیر انتقال تکنولوژی و دانش فنی توام با جذب سرمایه های خارجی بوده است تصریح کرد : ایشان با روحیه تعاملی که دارند می توانند برای انسجام اقتصادی و هماهنگی بهتر و بیشتر کابینه دوم روحانی در بحث توسعه اقتصادی موثر و مفید باشند.
مهندس حسینی در پایان گفت :شریعتمداری به دلیل سوابق درخشانش مورد اعتماد و حمایت بخش خصوصی است و به نظر می‌رسد در مجلس نیز رأی قابل توجهی داشته باشد .
گفتنی است پیش از این خانه صنعت معدن و تجارت ایران و تعداد دیگری از تشکلهای اقتصادی از وزیر پیشنهادی‌صنعت معدن و تجارت اعلام حمایت نموده اند .

 ارسال نظر


آخرین خبرها