کد خبر: 30727 | زمان مخابره: ۱۱:۲۰:۴۶ - دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 150 بازدید | |

وزارت صنعت: بیش از چهار هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن اخذ شد

ایرنا – وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: طی دوره هفت ماهه امسال ( منتهی به مهر) مجموع حقوق دولتی دریافتی از معادن به رقم چهار هزار و ۷۲۵ میلیارد و ۲۷۶٫۶ میلیون ریال رسید که نسبت به عملکرد دوره مشابه در سال ۹۵ رشد ۲۱۵ درصدی را نشان می دهد.

گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا حاکی است، مجموع حقوق دولتی معادن که در دوره هفت ماهه پارسال ( منتهی به مهر ) وصول شد یکهزار و ۵۰۰ میلیارد و ۹۹٫۲ میلیون ریال بود .
بررسی عملکرد ماههای شهریور و مهرماه امسال نشان می دهد که میزان حقوق دولتی در شهریورماه ۷۱۲ میلیارد و ۹ میلیون ریال بود، اما در مهر ماه رقم ۵۵۵ میلیارد و ۸۳۸٫۹ میلیون ریال ثبت شد که ۲۱٫۹ درصد افت نسبت به ماه قبل داشت.

بر اساس داده های آماری در این زمینه، استانهای کرمان، یزد و آذربایجان شرقی در بین استانهای کشور بیشترین میزان حقوق دولتی معادن را در دوره مورد بررسی اخذ کردند که به ترتیب ۲ هزار و ۲۵۷ میلیارد و ۲۸۶٫۶ میلیون ریال، ۶۵۰ میلیارد و ۳۹۴٫۹ میلیون ریال و ۳۲۵ میلیارد و ۹۴۶٫۵ میلیون ریال بود.

همچنین استانهای کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و چهارمحال و بختیاری در دوره هفت ماهه ۹۶ ( منتهی به مهر ) به ترتیب کمترین میزان حقوق دولتی معادن را داشتند که یک میلیارد و ۴۹۱٫۲ میلیون ریال، سه میلیارد و ۷۳۶٫۳ میلیون ریال و سه میلیارد و ۸۸۲٫۹ میلیون ریال ثبت شد .

علاوه براین در دوره مزبور بیشترین رشد عملکرد در جذب حقوق دولتی معادن مربوط به استانهای یزد، کرمان و کردستان بود که به ترتیب رشد یکهزار و ۱۲۰ درصدی، ۶۰۵٫۵ درصدی و ۴۵۷٫۶ درصدی داشتند.

میزان حقوق دولتی معادن دریافت شده به ترتیب در استانهای هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی در هفت ماهه ۹۶ امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۶۸٫۲، ۶۴٫۲ و ۴۵٫۱ درصد افت داشت.

بررسی حقوق دولتی معادن در سالهای ۹۵- ۱۳۹۳ نشان می دهد که به ترتیب یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و ۹۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود و برای سال جاری هم رقم ۹۰۰ میلیارد تومان هدف گذاری شده است.
گزارش های منتشره حاکی است، سال ۹۳ رقم ۵۲۰ میلیارد تومان، و در سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۳۳۰ میلیارد تومان و پارسال هم ۲۲۸ میلیارد تومان وصول شد.ارسال نظر


آخرین خبرها