کد خبر: 30841 | زمان مخابره: ۱۴:۲۸:۲۰ - یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 219 بازدید | |

سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیاردی برای اشتغال اینترنتی در سال جاری

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: بر اساس آمار از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹ میلیارد تومان در زمینه مشاغل اینترنتی سرمایه‌گذاری شده است.

محمود احمدی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: استان خراسان رضوی به خصوص شهر مشهد ظرفیت‌های بالا در حوزه‌های مختلف دارد که باید به آن توجه کنیم.

وی ادامه داد: سرویس‌های ارزش افزوده، شتاب‌دهنده‌ها، مراکز داده، شبکه باند پهن، شهر هوشمند، توسعه خدمات روستایی، توسعه شبکه‌های ارتباطی در روستاها، حاشیه شهرها و شهرک‌های صنعتی، مرکز تماس، شبکه هوشمند انرژی، گردشگری و بوم‌گردی جزء زمینه‌های کسب و کار مشاغل اینترنتی در استان خراسان رضوی هستند.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در خصوص مزایا و معایب این مشاغل افزود: به نظر من یکی از عمده‌ترین معایب این مشاغل و در کوتاه مدت که ازمزایای آن نیز بشمار می‌آید افزایش اشتغال غیررسمی است.

احمدی خاطرنشان کرد: براساس آمار از ابتدای سال تاکنون ۳۹ میلیارد تومان در زمینه مشاغل اینترنتی سرمایه‌گذاری صورت گرفته و علاوه بر آن برای بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده که این امر نشان‌دهنده ظرفیت‌های بالا در حوزه مشاغل اینترنتی است.

وی در پاسخ به این سوال که کدام دسته از مشاغل جدید با شهر مشهد همخوانی بیشتری دارد، تصریح کرد: اکثر این شتاب‌دهنده‌ها و مراکزی که عنوان کردم ظرفیت‌های بالایی دارد که بعضی از آن‌ها زیرساختی هستند که اگر از آن‌ها عبور کنیم سایر کسب و کارها مانند گردشگری، توریست سلامت، بوم‌گردی و خدمات شهر هوشمند با مشهد همخوانی بیشتری دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها