کد خبر: 30929 | زمان مخابره: ۱۰:۲۵:۱۹ - دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 166 بازدید | |

بازدید رییس و کارشناسان جامعه کنترل کیفیت از مدرن ترین کارخانه تولید حوله

مهندس نوفرستی رییس جامعه کنترل کیفیت خراسان رضوی به همراه کارشناسان کنترل کیفیت و مدیران باشگاه دانشگاهی خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی از شرکت حوله یاس سپید مشهد در شهرک صنعتی چناران بازدید کردند .
به گزارش روابط عمومی خانه صنعت معدن و تجارت استان ؛ در این بازدید مدیران و کارشناسان کنترل کیفیت از نزدیک در جریان دستاوردهای فنی و تکنولوژیکی این شرکت قرار گرفتند .
جامعه کنترل کیفیت استان با هدف ارتقای سطح دانش تخصصی مدیران کنترل کیفیت استان سلسه بازدیدهای ماهانه از واحدهای پیشرو را در دستور کار خود دارد .
این گزارش می افزاید وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر کاری خود به استان خراسان رضوی شرکت حوله یاس سپید مشهد را در شهرک صنعتی چناران مورد بهره برداری قرار داد.
این شرکت با سرمایه گذاری ریالی ۲۵۰میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی ۶٫۸ میلیون یورو و در مجموع با ۴۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری راه اندازی شده است که برای حدود ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال به وجود می‌آورد.
شرکت حوله سپید یاس ظرفیت تولید پارچه حوله ای تاری پودی به میزان ۳ میلیون مترمربع، روتختی آماده (حوله ای) ۲۵۰ هزار عدد، حوله ساده (انواع حوله‌های ابعادی و استخری) به میزان یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع، حوله لباسی به میزان یک میلیون و یکصد هزار متر مربع و دستمال حوله ای به میزان ۱۵۰ هزار مترمربع را دارد و محصولات این واحد تولیدی در صنایع نساجی مورد استفاده قرار می گیرند.
این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲۱ هزار متربع و با زیربنای ۱۱ هزار مترمربع در شهرک صنعتی چناران واقع شده است.
مهندس رضا حمیدی ، مدیر گروه صنعتی فرش مشهد ، در مراسم افتتاح رسمی این واحد گفت : از حدود ۵۰ سال قبل شهر تبریز ، مرکز تولید حوله ایران بود و بعضاً به کشور ترکیه نیز صادر می شد . ولی اکنون بیش از ۵۰درصد حوله مصرفی کشور عمدتاً از کشورهای ترکیه ، مجارستان ، یونان و اوکراین وارد می شود ، اگرچه آمار صحیحی در دست نمی باشد ولی حجم واردات رسمی و چمدانی قاچاق حوله به کشور در سال بیش از ۷۰ میلیون دلار می باشد .
وی افزود :سرانه مصرف حوله ایران ۱ کیلوگرم میباشد که در کشور های پیشرفته تا ۵ کیلوگرم هم میرسد . صادرات حوله ایران سالانه حدود ۲۳۰۰ تن و واردات به طرق مختلف حدود ۳۵۰۰۰ تن می باشد ، نزدیک ۱۵ برابر . .
وی اظهار داشت اکثر ما صنعتگران عاشق پیشه ایم و ضریب تحمل بالایی داریم ، ولی با تجربیات طولانیم در صنعت ایران زمین باید این حقیقت را بگویم تا زمانی که سود کارهای غیر مولد بیش از سود کارهای مولد باشد ، برنامه های توسعه صنعتی کشور و هدایت سرمایه های راکد به سمت و سوی تولید با کندی روبرو می باشد .ارسال نظر


آخرین خبرها