کد خبر: 30991 | زمان مخابره: ۱۱:۰۸:۱۳ - شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 147 بازدید | |

دردومین نشست مدیران واحدهای تولیدی برای ورود به بازار عمان مطرح شد ؛ مرکز تجارت ایرانیان در مسقط دروازه ورود به بازار ۵۰۰ میلیونی

دومین نشست توجیهی مدیران واحدهای تولیدی برای ورود به بازار عمان از طریق مرکز تجارت ایراینیان در خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی برگزار شد  .

آنچه که دردومین نشست مدیران واحدهای تولیدی استان برای ورود به بازار عمان در خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی مطرح شد:

عمان فضای کاملاً مستعدی برای ورود ما به بازار کشورهای همجوار است و این کشور سعی کرده ظرفیت‌های گسترده‌ای برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در چند سال اخیر فراهم کند.
عمان در میان بازارهای هدف صادراتی در زمینه های مختلف کشور منحصر به فردی محسوب می شود و روابط سیاسی با سابقه با ایران و ویژگی ها و موقعیت منحصر به فرد این کشور در منطقه از جمله این مزایا به شمار می رود.
 آنچه را که به‌عنوان چالش مهم فرآروی صادرکنندگان کشورمان می‌بینم این است که قاطبه تجار شاید درک درست و مناسبی را از شرایط و فرهنگ اقتصادی عمان نداشته باشند و بدون بازدید میدانی از این کشور می‌خواهند در بازار جایگاه پیدا کنند در حالی که برای حضور در بازار عمان باید فرهنگ کاری آن‌ها را درک بکنید.
یکی از محورهای مهم کاری ما در عمان در چند سال گذشته صادرات خدمات فنی مهندسی بود و عمان به‌دنبال توسعه زیرساخت‌هاست و می‌توانیم در این حوزه کارهای خوبی انجام بدهیم.
عمان کشوری امن برای سرمایه گذاری است و رتبه فضای کسب وکار این کشور ۴۸ است. این در حالی است که رتبه ترکیه ۶۹، کویت ۱۰۴ و پاکستان ۱۱۰ است. تورم در عمان زیر ۳ درصد است و نرخ سود تسهیلات بانکی در این کشور نیز پایین است.
تجارت عمان با کشورهای آفریقایی از سابقه طولانی و تاریخی برخوردار است و از طریق تجار عمانی، راحت تر می توانیم به بازار آفریقا نیز دسترسی داشته باشیم.
توافق نامه های گمرکی ویژه ای بین عمان و آمریکا همچنین عمان و سنگاپور امضا شده که براساس آن تعرفه بین عمان و این کشورها صفر است. بنابراین از عمان می توان به عنوان راهی برای ورود ارزان تر کالاهای ایرانی به این دو کشور استفاده کرد و شاهد نفوذ کالاهای کشورمان به این کشورها باشیم. از سوی دیگر، تجار عمانی و ایرانی می توانند ارتباط عمان و کشورهای CIS را توسعه دهند که نتیجه آن، افزایش سهم ترانزیت و روابط تجاری ایران خواهد بود.
تولید کننده ایرانی به پایگاه هایی در کشورهای دیگر نیاز دارند. در اغلب کشورهای همسایه، ثبت شرکت خارجی غیر ممکن یا بسیار سخت است. در عمان، ایرانی ها به راحتی می توانند شرکت ثبت کنند. در مناطق آزاد عمان می توان با ۱۰۰ درصد سهام خارجی، شرکت ثبت کرد.
خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی تمام بستر های لازم را برای ورود موفق تولید کنندگان در بازار عمان و صادرات مجدد را فراهم کرده است

عمده ترین اقلام صادراتی ایران به عمان:انواع میوه و سبزیجات، مس خام، قیروآسفالت، میلگرد، موادغذایی، سیمان، کلینکر ، مسنوجات و لوازم خانگی
عمان یش از نود درصد ازموادغذایی خود را از خارج ازکشور تامین می نماید، با توجه به مرغوبیت موادغذایی ایران و ازطرفی علاقه زیاد مردم عمان نسبت به ایرانیان وکالاهای ایرانی که علاوه برمرغوبیت دارای قیمت های رقابتی نسبت به مشابه آنها از دیگرکشورها می باشد، لذا بسترمناسبی برای افزایش صادرات این نوع کالابه عمان وجود دارد.
ورود تولید کنندگان خراسانی به بازار های جدید نیاز به بازار شناسی دارد
ثبت شرکت در عمان کار ساده ای است و نیاز به مسیر اداری پیچیده ندارد. در مناطق آزاد همه مراحل ثبت شرکت و اخذ اقامت را با هزینه مناسب انجام می دهد.ارسال نظر


آخرین خبرها