کد خبر: 31121 | زمان مخابره: ۱۳:۴۱:۵۹ - دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 185 بازدید | |

تورم تولید کننده در بخش خدمات ۳٫۷ درصد افزایش یافت

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از مرکز آمار ایران،­­­ شاخص قیمت تولید کننده بخش ­های خدمات مشتمل بر هشت بخش است که عبارتند از «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه گری های مالی (بیمه) »، «مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی».

گزارش شاخص قیمت تولید کننده بخش ­های خدمات به صورت فصلی و سالانه منتشر می ­شود.

شاخص کل قیمت تولید کننده بخش ­های خدمات (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با ۲۴۷.۱ که نسبت به فصل قبل ۳.۷ درصد افزایش یافته است.

تغییرات شاخص بخش ­های خدمات نیز به این شرح ­است:

– شاخص گروه «خدمات­تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با­۲۹۳­که نسبت به فصل قبل­۲.۷­درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات هتل و رستوران» در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با ۳۲۲.۳ که نسبت به فصل قبل­۲.۱­درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با ۲۶۴.۱ که نسبت به فصل قبل۱.۸­درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات واسطه گری های مالی (بیمه)» در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با ۲۴۶.۲ که نسبت به فصل ۲.۷ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات­مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار»­در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با­۱۹۷.۲­که نسبت به فصل قبل ۲.۲ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات آموزش» در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با­۲۵۹.۶­که نسبت به فصل قبل­۱۱.۷­درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با­۳۷۲.۵­که نسبت به فصل قبل ۸ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات سایر فعالیت ­های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» در فصل پاییز ۱۳۹۶ برابر است با ۲۶۹.۸ که نسبت به فصل قبل­۲.۶­درصد افزایش یافته است.ارسال نظر


آخرین خبرها