کد خبر: 31127 | زمان مخابره: ۱۳:۵۰:۰۹ - دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 163 بازدید | |

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد ؛ ١۵هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در خراسان رضوی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: حدود ١٩ هزار و ۶٠٢ نفر در استان از بیمه تکمیلی کارگری در بنگاه‌های اقتصادی استفاده می‌کنند و ١١ هزار و ١٣١ نفر از کارگران استانی هم از امکانات و تسهیلات رفاهی شامل خانه‌های بهداشت، مسکن، خدمات روان شناختی و… برخوردار شده‌اند.

به گزارش ایسنا، محمد سنجری درباره بیمه بیکاری اظهارکرد: حدود ١۵ هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان وجود دارد. بیمه بیکاری یک چتر حمایتی در شرایط دشوار محسوب ‌می‌شود و عموما این چتر حمایتی حامی کارگر و کارفرماست.

وی در ادامه درباره افراد دریافت‌کننده بیمه بیکاری گفت: بیش از ۵٠ درصد مقرری بگیران بیمه بیکاری نیروهای جوان هستند که بیشتر بین ١۵ تا ٣۴ سال سن دارند. تلاش بر این است که اشتغال دوباره این دسته افراد را تا پایان مقرری آن‌ها در اولویت قرار دهیم. در این راستا بستر بازگشت به کار دو هزار و ٢٨۵ نفر از دریافت‌کنندگان مقرری بیمه بیکاری در ١٠ ماهه امسال در استان فراهم شده‌است.

سنجری درباره برنامه دولت برای ایجاد یک بسته فراگیر اشتغال که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوب شده‌است، خاطرنشان کرد: در حقیقت این یک بسته کاملی برای نیازمندی‌های جوانان محسوب می‌شود.

بخشی از کمبودهایی که در بازار کار وجود دارد، شامل فقدان مهارت نیروی کار است. بنابراین دولت از همان ابتدا با فراهم کردن بستر مهارت آموزی در محیط واقعی کار، کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاه، ایجاد مشاغل خانگی، طرح تکاپو، طرح‌های اشتغال روستایی و اشتغال حمایتی که مربوط به تبصره ١۶ قانون بودجه است، برنامه اشتغال موارد ذکر شده را در سه محور شامل توانمندسازی و فراهم‌کردن بستر مهارت آموزی، اشتغال حمایتی و مهم‌تر از همه ایجاد مشاغل در مناطق عشایری و روستانشین در سطح کشور آغاز کرد.شارسال نظر


آخرین خبرها