کد خبر: 31213 | زمان مخابره: ۱۲:۴۱:۰۸ - دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 147 بازدید | |

واگذاری ۷٫۳ میلیون تن کانسنگ طلای شمال شرق به بخش خصوصی

ایرنا – مدیرکل اداره زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق گفت: ۷/۳ میلیون تن ذخایر کانسنگ طلا که توسط کارشناسان این مرکز در هشت سال اخیر کشف شده بود، برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار شد.

جعفر طاهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کشف این کانسنگ های طلا با عیار اقتصادی مناسب از افتخارات این سازمان در منطقه شمال شرق است که پس از اخذ گواهی کشف برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی گفت: ۶۰۰ هزار تن کانسنگ عنصر آنتیموان با عنصر همراه طلا نیز که توسط کارشناسان این اداره کل در سه منطقه از استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی کشف شده، در آستانه واگذاری به بخش خصوصی است.

مدیرکل اداره زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق گفت: از ابتدای امسال کار کشف طلا در مناطق کاشمر، بردسکن، خواف و بجستان ادامه داشته که با تامین اعتبار آن از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در آینده ای نزدیک با اخذ گواهی کشف آماده واگذاری به بخش خصوصی خواهد بود.

وی افزود: شناسایی ظرفیت های بالقوه برای به فعلیت رساندن توان معدنی کشور نیاز به بررسی های سطحی و تحت الارضی دارد که این اداره کل با امکانات سخت افزاری و منابع انسانی کاربلد، رسالت خود را در این بخش به انجام می رساند.

اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق به مرکزیت کلان شهر مشهد در حقیقت بررسی های زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی را پوشش می دهد.

در اجرای طرحهای اکتشافی تاکنون ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم ذخایر معدنی طلا در خراسان رضوی شناسایی شده است.ارسال نظر


آخرین خبرها