کد خبر: 31216 | زمان مخابره: ۱۲:۴۹:۴۰ - دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 158 بازدید | |

رئیس انجمن همگن تحقیق و توسعه استان: مشکلات مالیاتی دانش بنیان ها رفع شود

رئیس انجمن همگن تحقیق و توسعه خراسان رضوی به شهرآرا گفت: تبدیل شرکت‌های دانش بنیان به شرکت‌های تولیدی سبب ایجاد مشکل مالیاتی برای این شرکت‌ها شده است.

دکتر حسین اختراعی طوسی افزود: درسال‌های گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول معافیت مالیاتی بودند، همین مسئله سبب می‌شد تا بتوانند در بازار حضور مؤثرتر داشته باشند اما امسال طرحی اجرا شد که دانش‌بنیان بودن شرکت‌ها دوباره ارزیابی شد و بسیاری از شرکت‌ها از شمول دانش‌بنیان، حذف شدند. این مسئله سبب شد تا حمایت‌های در نظرگرفته شده برای این شرکت‌ها حذف شود.

وی گفت: ممیزی‌های صورت گرفته دقیق نبوده‌است و خواهان تجدید نظر در این باره هستیم.

اختراعی با بیان اینکه هزینه تمام شده شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران بالاست، گفت: حذف معافیت‌ها و حمایت‌های در نظرگرفته شده برای این شرکت‌ها سبب می‌شود تا محصولات داخلی نتوانند در برابر نمونه‌های مشابه خارجی رقابت کنند و از چرخه تولید خارج می‌‌شوند.

رئیس انجمن همگن تحقیق و توسعه خراسان رضوی مسائل کارگری را یکی دیگر از مشکلات شرکت‌های دانش بنیان ذکر کرد و گفت: به دلیل ایراداتی که قانون کار دارد، شرکت‌های دانش‌بنیان در بسیاری از اوقات مجبور می‌شوند برای افرادی که به صورت نیمه وقت و یا کارآموز استخدام کرده‌اند، با کوچک‌ترین شکایتی جریمه پرداخت کنند. این مسئله علاوه بر زیان مادی این شرکت‌ها کارایی آن‌ها را کاهش می‌دهد.

وی تأکید کرد: باید قانون کار متناسب با شرایط جدید اقتصادی تغییر کرده و به روزرسانی شودارسال نظر


آخرین خبرها