کد خبر: 31222 | زمان مخابره: ۱۲:۵۷:۲۳ - دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 136 بازدید | |

خراسان رضوی رتبه نخست کشور در جذب سرمایه گذاری خارجی را کسب کرد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی از کسب رتبه نخست استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ۶ ماهه نخست سال جاری در بین استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شکوه میرشاهی با اعلام این خبر افزود: بر اساس ابلاغ سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در خرداد ماه سال جاری، استان متعهد به جذب ۱۰۵۰ میلیون دلار سرمایه‌خارجی شد.

وی اظهار داشت: در نخستین اقدام برای تحقق این هدف، با تعیین برش دستگاهی، تمامی دستگاه‌های اجرایی استان مکلف شدند با تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی امکان جذب و همچنین تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری را فراهم کنند. 

 مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در طول سال جاری جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران خارجی جهت رفع مشکلات سرمایه‌گذاران توسط این دفتر برگزار شد که ماحصل آن جذب ۴۷۸ میلیون دلار سرمایه‌ خارجی در ۶ ماهه نخست سال در سطح استان بود. 

میر شاهی تصریح کرد: با این حجم جذب سرمایه گذاری، ۴۶ درصد از تعهد استان محقق نموده که امیدواریم در پایان سال شاهد افزایش و تحقق ۱۰۰ درصدی آن باشیم.
وی افزود: این سرمایه ها در حوزه‌های انرژی‌های تجدید پذیر، فرش ماشینی، زیورآلات و طلا، چاپ و بسته بنده و ساخت و مونتاژ بردهای الکترونیکی، هتل و گردشگری و از کشورهای افغانستان، عربستان، چین و آلمان بوده است. 

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: این استان با بهره‌مندی از ظرفیت ‌های فراوان، این آمادگی را دارد که پذیرای سرمایه‌گذاران از اقصی نقاط دنیا باشد و در همین راستا منطبق با تفاهم نامه‌های موجود بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها در زمینه تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری دو جانبه اقدام به ارسال فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی جهت ارائه به سرمایه‌گذاران خارجی نموده است. 

میرشاهی در پایان اظهار داشت: از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان انتظار می رود که همچنان تمام توان خود را برای حل مشکلات سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و ایجاد زمینه برای رونق اقتصادی استان بکار گیرند.ارسال نظر


آخرین خبرها