کد خبر: 31260 | زمان مخابره: ۱۱:۴۴:۱۲ - شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 191 بازدید | |

تبادل ایده‌ها در تداکس امید مشهد

«تِد» با گرد هم آوردن افراد کنجکاو و تشنه یادگیری از سراسر دنیا، ثابت کرده‌است که ایده‌ها می‌توانند رفتار، زندگی و در نهایت جهان بشریت را دگرگون کنند. انسان‌های با تجربه در حرفه کاری خود، هنرمندان، اهالی فرهنگ و هنر، جامعه‌شناسان، محققان و تحول‌آفرینان، افراد حاضر در «تِد» هستند.

 از آنجا که در سراسر جهان و همچنین ایران درخواست‌ها برای شرکت در کنفرانس‌های «تِد» بسیار زیاد است، بنیاد «تِد» بر آن شده‌است تا با دادن مجوز برگزاری این کنفرانس به کشورهای مختلف، دامنه تأثیر ایده‌ها را بسیار گسترده‌تر کند و در همین راستا «تِد اکس امید» روز گذشته با همکاری خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان و برخی دیگر از نهادها در تالار شهر مشهد برگزار شد.

«تِد اکس امید» از جنبه جهانی بسیار حائز اهمیت است، زیرا بدین وسیله می‌توان چهره واقعی مشهد، خراسان رضوی و ایران را به جهانیان نشان داد. چهره‌ای مثبت و پرامید که می‌تواند ذکاوت و انرژی جوانان ایده‌پردازش را در کنار تجربه و حمایت بزرگانش قرار دهد و با همدلی سازمان‌ها و نهادهای شهری، بستری کم‌نظیر برای ایجاد تحولات مثبت اجتماعی فراهم آورد.

برگزاری رویداد «تِد اکس امید» در مشهد از این جنبه بسیار مهم است که بزرگ‌ترین مراکز علمی و دانشگاهی ایران در مشهد واقع شده‌است و ظرفیت‌های بالای کارآفرینی به سبب حضور بیش از ٣٠ میلیون زائر و گردشگر داخلی و خارجی طی سال موجود است. تجربه‌های موفق کارآفرینی و رشد بسیار بالای استارتاپ‌ها کمک کرده‌است نیاز مبرم استان به جهش‌های اقتصادی در بخشی پاسخ داده شود. معرفی توانمندی‌های مشهد، حضور نخبگان و فعالان علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور نیز از دید دیگر حائز اهمیت فراوان است. برندینگ شهری مشهد به دلیل معرفی به فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران خارجی نیز با این رویداد دچار رشد خواهد شد.

در همایش «تِد اکس امید» مشهد علی صاحبی، حمید فدایی، محمدعلی چمنیان، امیر شهلا، بابک بادکوبه، داریوش محجوبی، روبن غنی‌پور و احمدرضا کاظمی به ارائه نظرات و ایده‌های خود پرداختند.

رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی و عضو شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم با طرح این سؤال که قهرمان زندگی آدم‌ها چه کسی است؟ به بیان ویژگی‌ قهرمان زندگی خود پرداخت و گفت: قهرمان زندگی من روزی با فروش منزل خود و تنها با یک میلیون تومان قصد احداث کارخانه‌ای را کرد و امروز چندین و چند کارخانه دارد.

امیر شهلا با بیان اینکه قهرمان زندگی من خواست و توانست، افزود: خیلی وقت‌ها امکان دارد زندگی دست رد به سینه ما بزند تا ما را از رسیدن به هدف خود بازدارد اما ایمان، اعتقاد و امید می‌تواند هر ناشدنی را شدنی کند.

وی با اشاره به اینکه قهرمان زندگی من در زمان تحریم‌ها توانست بدون اخراج حتی یک نفر مجموعه شرکت‌های خود را بگرداند و از این مرحله به سلامت عبور کند، ادامه داد: وقتی مشکلی پیش می‌آید حق داریم آن مشکل را با چشم یک مدیر نگاه کنیم اما باید این مشکل را با چشم یک انسان حل کنیم.

شهلا با بیان اینکه قهرمان زندگی من چهار «ت» تفکر، تلاش، تداوم و توفیق را به من آموخت، گفت: قهرمانم به من می‌گفت که هیچ زمانی خودت به خودت نمره نده و اجازه بده بقیه به تو نمره بدهند. زمانی که ما به خودمان نمره می‌دهیم، بیش از حد نمره می‌دهیم و جامعه آن را قبول نمی‌کند و این موجب سرخوردگی می‌شود. خرد جمعی هیچ زمانی خطا نمی‌کند، شاید دیر نمره بدهد ولی به هرحال نمره می‌دهد و داد.

وی در پایان تأکید کرد: اردیبهشت امسال فهمیدم که جامعه آن نمره‌ای را که خواست به من داد.ارسال نظر


آخرین خبرها