کد خبر: 31418 | زمان مخابره: ۱۱:۴۸:۲۲ - پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 218 بازدید | |

صادرات غیرنفتی خراسان رضوی به حدود ۲ میلیارد دلار رسید

علی رسولیان روز چهارشنبه در مراسم راه اندازی سامانه الکترونیکی دادور (دریافت، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان مجوزهای کسب و کار) در مشهد افزود: تراز بازرگانی استان نیز در ۱۱ ماه امسال مثبت و به نرخ یکهزار و ۴۲۰ میلیون دلار رسید.

وی اظهار کرد: برنامه ششم توسعه استان براساس اسناد بالادستی تنظیم شد و رسیدن به نرخ بیکاری هفت درصد در پایان برنامه مبنای عمل قرار گرفت.

وی گفت: برای رسیدن به نرخ بیکاری هفت درصد در پایان برنامه ششم توسعه به ایجاد ۴۳۰ هزار شغل جدید طی پنج سال نیاز است که براساس هدف گذاری برنامه ششم در سال اول یعنی امسال باید ۱۲۳ هزار شغل در خراسان رضوی ایجاد شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: سرمایه ای که برای ایجاد این تعداد شغل جدید در استان نیاز است ۶۲ هزار میلیارد ریال می باشد که خارج از توان استان است.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای تحقق اشتغال اظهار کرد: از پاییز سال گذشته تا پایان پاییز امسال ۱۴۹هزار و ۱۶۴ فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.
وی گفت: نرخ بیکاری در این استان در پایان پاییز امسال به ۸٫۸ درصد رسید که نسبت به پاییز سال گذشته ۲٫۷ درصد کاهش داشت و نرخ تورم در خراسان رضوی نیز در پایان بهمن ماه امسال به ۸٫۶ درصد رسید.

رسولیان با بیان اینکه میزان سرمایه گذاری برای تولید داخلی در استان تا پایان امسال به ۳۳ هزار میلیارد ریال می رسد افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۰ میلیون یورو ماشین آلات خط تولید که امکان ساخت آن در کشور نبود خریداری و به خراسان رضوی وارد شده است.

وی اظهار کرد: در ۱۰ ماه امسال رشد اقتصادی در اکثر رسته های تولیدی استان بین ۱۷ تا ۷۹ درصد بود و اعتبارات مطلوبی برای کمک به حوزه های سرمایه گذاری اختصاص یافت.

وی گفت: هم اکنون نیاز جدی در استان حل مشکلات مربوط به سرمایه گذاری و فضای کسب و کار است که امید است با راه اندازی سامانه های مربوط به مرکز ملی پایش فضای کسب و کار این وضعیت بهبود یابد.ارسال نظر


آخرین خبرها