کد خبر: 31425 | زمان مخابره: ۱۴:۴۶:۴۹ - شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 94 بازدید | |

۲ هزار میلیارد ریال معافیت مالیاتی به شرکت‌های دانش بنیان تعلق گرفت

مدیرکل دفتر سیاستگذاری معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گفت: امسال شرکت‌های دانش بنیان از ۲ هزار میلیارد ریال معافیت مالیاتی بهره مند شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم میثم نریمانی با بیان این‌که براساس قانون، شرکت‌های دانش بنیان  از مزایای مالیاتی  بهره مند می‌شوند، تصریح کرد: این معافیت‌ها به عنوان معافیت مالیاتی فروش درآمدی شرکتهای دانش بنیان  محسوب می‌شود که تاثیر بسزایی در شکوفایی و رشد این شرکت‌ها دارد.

وی با بیان این‌که امسال ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان در سطح کشور ارزیابی و از این تعداد سه هزار و ۴۰۰ شرکت تائید صلاحیت شدند، خاطرنشان کرد: شرکت‌های تاًیید صلاحیت شده از قوانین حمایتی شرکت‌‌های دانش بنیان و مزایای مالی در قالب صندوق نوآوری و شکوفایی بهره مند می‌شوند.

نریمانی با بیان این‌که امروز  شاهد رونق کسب و کارهای  اینترنی  در کشور هستیم، عنوان کرد: بر اساس برنامه توسعه کشور شرکت‌های خلاق دیجیتال  باید رشد کنند که بر این اساس تاکنون ۲۰۰ شرکت دیجیتال و اینترنتی در سطح کشور ارزیابی شده‌اند.

وی با بیان این‌که مهمترین دولت، توسعه شرکت‌ها و زیست‌بوم دانش بنیان است، عنوان کرد: با توسعه این شرکت ها اساتید و دانشجویان می توانند طرح‌های کاربردی خود را در قالب شرکت‌های درآمدزایی که کسب و کار مشخصی دارند ارائه و آن را به مرحله انبوه‌سازی برسانند.

نریمانی با تاکید براین‌که  در این زیر ساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان فراهم شده است، گفت: زیر ساخت‌های تاًمین شده در حوزه شرکت‌های دانش بنیان در کشور با زیر ساخت‌های تاًمین شده در سطح بین‌الملل برابری دارد، اما آموزش‌های مهارتی دانشگاهی به سبب مشکلات فضای کسب و کار و به روز نبودن ساختار تاًمین مالی نمی‌تواند به بدنه صنعت متصل شود و این مسئله به عنوان یک ضعف مطرح است که رفع آن در دستور کار قرار دارد.

وی با تاًکید براین‌که رویکرد دفتر سیاستگذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش برای بر اقتصاد پویا در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، جذب فناری‌های نوین و استفاده از تکنولوزی‌های روز مبتنی  بر موتورهای توسعه علم و فناوری است، گفت: در تلاش هستیم که این اقتصاد پویا را وارد بدنه اقتصادی کشور کنیم.

انتهای پیام/مارسال نظر


آخرین خبرها