کد خبر: 31443 | زمان مخابره: ۱۴:۱۹:۳۱ - یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 253 بازدید | |

۲۰ واحد تولید آب معدنی و آشامیدنی در خراسان رضوی پروانه استاندارد دارند

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: ۲۰ واحد تولید آب، شامل هفت واحد تولید آب معدنی و ۱۳ واحد تولید آب آشامیدنی در این استان پروانه استاندارد دارند.

علیرضا جمیع روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تفاوت استاندارد تولید این ۲ محصول افزود: در تولید آب معدنی پالایش فیزیکی شامل صاف کردن و یک کاسه کردن انجام می شود و منابع تامین این محصول نیز چشمه و آب حاصل از حفاریهای مختلف برای استفاده از آبهای زیرزمینی است.
وی اظهار کرد: در تولید آب آشامیدنی علاوه بر روشهای یادشده، میکروب کشی با اشعه ‘یو.وی’ و ‘ازن’ نیز انجام می شود و آب این محصول از منابعی چون چشمه، قنات، چاه و آب حاصل از ذوب شدن یخچالهای طبیعی تامین می شود.
وی گفت: از هفت واحد تولید کننده آب معدنی دارای پروانه استاندارد در خراسان رضوی چهار واحد در شهرستان مشهد و سه واحد در شهرستانهای کلات، چناران و فریمان فعالیت دارند.
جمیع افزود: از ۱۳ واحد تولید کننده آب آشامیدنی استاندارد استان نیز ۶ واحد در مشهد، سه واحد در گناباد و چهار واحد در شهرستانهای تربت جام، فریمان، چناران و نیشابور فعال هستند.
وی اظهار کرد: این محصولات در ظروف نیم و یک و نیم لیتری بسته بندی و توزیع می شود و یک واحد تولید آب معدنی در کلات محصولات خود را در ظروف بزرگ مورد استفاده در آب سردکنها بسته بندی می کند.
وی با تاکید بر ثبت تاریخ تولید و انقضا بر روی این محصولات، آنها را مشمول قوانین و مقررات اداره نظارت بر غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانست و گفت: از ابتدای امسال تاکنون فقط یک پروانه استاندارد تولید آب معدنی در استان به علت عدم پایبندی واحد تولیدی مربوطه به استانداردهای لازم، لغو شده است.
هم اکنون هزار و ۷۳۰ واحد تولیدی و خدماتی در خراسان رضوی تحت نظارت اداره کل استاندارد این استان هستند و تاکنون ۲ هزار و ۳۴۴ پروانه اجباری و ۳۰۰ پروانه تشویقی استاندارد برای محصولات این واحدها صادر شده است.ارسال نظر


آخرین خبرها