کد خبر: 31493 | زمان مخابره: ۱۲:۳۸:۲۰ - یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 141 بازدید | |

ایران خودرو و سایپا خصوصی شدند اما با مدیران دولتی!

در حالی که دو شرکت خودروساز بزرگ کشور، قبلا به بخش خصوصی واگذار شده اند و سهام دولت در این شرکت ها حدود ۲۰ درصد و کمتر است، این شرکت ها در عمل همچنان دولتی هستند.

بر همین اساس، مشاور وزیر صنعت ضمن حمایت از خصوصی سازی واقعی می گوید که با وجود خصوصی سازی، اکثریت هیئت مدیره این دو شرکت در اختیار مدیران دولتی است.

به گزارش مهر، اصغر خسروشاهی، مشاور خودرویی وزیر صنعت طی گفت وگویی حرکت به سمت خصوصی سازی واقعی را بهترین راه برای توسعه و نوسازی صنعت خودرو دانست و گفت: یکی از سیاست هایی که باید دنبال شود، خصوصی سازی شرکت های خودروسازی است که باعث ایجاد رقابت و مدیریت حرفه ای در صنعت خودرو خواهد شد.

وی با بیان این که دولت به شدت از سیاست های خصوصی سازی حمایت می کند تصریح کرد: این کار در صنعت خودروسازی عملیاتی است و خصوصی سازی شرکت های خودروسازی در برنامه دولت است ولی از نظر اجتماعی در جامعه باید آمادگی لازم وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ظاهرا سهم دولت در خودروسازان حدود ۲۰ درصد است ، خاطر نشان کرد: واقعیت این است که شرکت های خودروسازی همچنان دولتی هستند.

خسروشاهی با انتقاد از نحوه خصوصی سازی خودروسازان در دولت های قبلی گفت: سیاست های دولت های قبلی در خصوصی سازی خودروسازان اشتباه بوده است و خصوصی سازی واقعی انجام نگرفته است. باید به بخش خصوصی واقعی واگذار شود که اهلیت آن را داشته باشند و تخصص شان در حوزه خودرو باشد.

وی افزود: متاسفانه در روند خصوصی سازی، شرکت های زیرمجموعه ایران خودرو و سایپا اقدام به خرید سهام این دو شرکت کرده اند. بنابراین به نحوی اکثریت هیئت مدیره این دو شرکت در اختیار مدیران دولتی است.
 ارسال نظر


آخرین خبرها