کد خبر: 31534 | زمان مخابره: ۱۴:۱۸:۴۳ - سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 177 بازدید | |

۸۵۰ هکتار فضای سبز در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی ایجاد شد

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: از هشت هزار و ۵۰۸ هکتار مساحت شهرک ها و نواحی صنعتی این استان ۸۵۰ هکتار به فضای سبز اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، مسعود مهدی زاده مقدم روز یکشنبه در مراسم کاشت نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی افزود: از کل مساحت شهرک ها و نواحی صنعتی این استان سه هزار و ۵۶۱ هکتار به واحدهای صنعتی اختصاص یافته و اراضی باقیمانده نیز برای ساخت واحدهای صنعتی واگذار خواهد شد. 

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ هزار اصله انواع درخت و درختچه زینتی و کم مصرف از نظر آب در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی کاشته شده است. 
وی گفت: با توجه به خشکسالی و کمبود بارندگی طی چند سال اخیر با تجهیز فضاهای سبز شهرک‌ های صنعتی به آبیاری تحت فشار و قطره ای، استفاده از پساب تصفیه خانه ها و همچنین کاشت گونه های گیاهی مقاوم و مناسب در این شهرک ‌ها و نواحی در دستور کار قرار گرفته و تاکنون ۷۵ درصد فضای سبز شهرکها و نواحی صنعتی این استان به سیستم آبیاری تحت فشار و قطره ای مجهز شده است. 
هم اکنون ۴۵ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در خراسان رضوی وجود دارد که ۳۸ شهرک و ناحیه از این تعداد فعال است.
همچنین ۴۳ درصد از صنایع فعال این استان در شهرکها و نواحی صنعتی مستقر است و ۴۹ درصد اشتغال صنعتی و ۳۰ درصد سرمایه گذاری صنعتی خراسان رضوی در این شهرکها و نواحی انجام شده است.
۷۴۸۹ / ۶۰۵۳ارسال نظر


آخرین خبرها