کد خبر: 31551 | زمان مخابره: ۱۲:۰۴:۴۲ - چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 192 بازدید | |

آماده سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در خراسان رضوی هستیم

رئیس هیات اقتصادی هندوستان گفت: آمادگی سرمایه‌گذاری یک میلیاردی دلاری در خراسان رضوی را داریم.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهندس راج شاه دیشب در دیدار با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: بسیار خوشحالم که این دعوت را قبول کردم و این ملاقات انجام شد تا به همراه یک گروه سرمایه‌گذار هندی و سهامداران سه شرکت بزرگ به سرپرستی کلب رشید رضوی به مشهد سفر کنیم.
وی ادامه داد: ما علاقه‌مند هستیم در زمینه‌های انرژی بادی و انرژی خورشیدی و نیز حوزه آی تی در این استان سرمایه‌گذاری انجام دهیم و با خراسان رضوی همکاری داشته باشیم. همچنین در حوزه صنعت تورسیم نیز علاقه مند به سرمایه‌گذاری در هتل‌های پنج ستاره هستیم. علاوه بر این موارد در زمینه ایجاد پارک تفریحی و ایجاد مرکز خرید آمادگی لازم را داریم.
راج شاه با بیان اینکه یکی دیگر از زمینه های مورد علاقه ما برای سرمایه گذاری در این استان مدیریت زباله و تصفیه آب است، عنوان کرد: در زمینه تولید رنگ و رنگ دانه نیز از سال ۱۹۵۱ تاکنون، حدود ۷۰ سال، فعالیت داشته‌ایم و انواع و اقسام رنگ‌ها را می‌توانیم تولید کنیم و در این زمینه سرآمد هستیم و می‌توانیم زمینه را به گونه‌ای فراهم سازیم که این توانمندی در کارخانجات استان بکار گرفته شود.
وی تصریح کرد: یکی از مسایل مهم مورد نیاز در هند گوگرد است که با کمبود آن مواجه هستیم و خواستار آن هستیم که قراردادی با استان خراسان رضوی امضا کنیم تا به هند صادر شود.
رئیس هیات اقتصادی هندوستان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در ایران یکی از موارد مورد علاقه من بوده، بیان کرد: می‌توان با طی کردن مراحل قانونی قراردادهای خود را عقد کنیم. همچنین می‌توانیم با شهرداری در زمینه ایجاد پارک‌های تفریحی، هتل و مرکز خرید تعاملات خوبی را شکل دهیم.
مهندس راجو تاکید کرد: این آمادگی وجود دارد که با استانداری نیز در زمینه انرژی خورشیدی به تفاهم دست یابیم. ما در یک گروه چند نفره نیز قصد داریم ۳۰ هزار مسکن را در دمشق بسازیم و علاوه بر آن نیز در نجف به تولید برق مشغول هستیم.
وی با اشاره به اینکه اگر نرخ گوگرد عنوان شود، آمادگی آن را داریم که همین لحظه به توافقات خوبی با استان دست پیدا کنیم، اضافه کرد: به عقیده من بهتر است که یکسری یادداشت‌های تفاهمی را از این جلسه تهیه کنیم؛ بدین صورت که دو طرف خواسته و پیشنهادات خود را عنوان کنند تا بتوانیم به نتایج خوبی دست یابیم.ارسال نظر


آخرین خبرها