کد خبر: 31685 | زمان مخابره: ۱۳:۳۰:۳۸ - دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 133 بازدید | |

خرید کالای ایرانی زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: حمایت از کالای ایرانی می‌تواند اشتغال‌زایی را برای جوانان کشور در پی داشته باشد.

شکوه میرشاهی در گفت‌و گو با ایسنا-منطقه خراسان، در خصوص شعار سال و اشاره به اهمیت تولیدات داخلی و حمایت از آن اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب سالهاست که دغدغه مسائل اقتصادی را در صدر پیگیری‌ها و در قالب شعاردر سالهای مختلف اعلام نموده‌اند. واقعیت امر این است که هیچ کشوری نمی‌تواند به توسعه دست پیدا کند، مگر آن که به تولیدات داخلی و سرمایه‌گذاران خود اهمیت ویژه‌ای قائل شده باشد.

وی با بیان اینکه کشور ما در مرحله‌ای از بزنگاه اقتصادی خود قرار گرفته، ادامه داد: امروز جامعه ایران در یکی از بزنگاه های مهم تاریخی اقتصاد ملی قرار دارد تا با خرید محصولات ایرانی  از تولید ملی حمایت کند. مردم باید از تولیدات با کیفیت ایرانی حمایت کنند و تولید کنندگان حداکثر توان خود را برای ارائه محصولات استاندارد و با کیفیت به کار گیرند .  

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه برخی از افراد استفاده از کالای خارجی را مناسب‌تر می‌دانند، خاطرنشان کرد: برخی از مردم استفاده از کالای خارجی را نشانه رده بالای اجتماعی و اقتصادی می دانند. باید استفاده از کالای ایرانی فرهنگسازی و در بین مردم ترویج شود.  

میرشاهی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مسائل برای ترویج مصرف کالای ایرانی ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و توجه به استانداردهای ملی و بین المللی است، عنوان کرد: تولیدکنندگان باید ضمن توجه به افزایش کیفیت تولید ملی، در بهبود بهره‌وری نیروی کار و ماشین‌آلات خود بکوشند.

وی افزود: در این صورت از طریق تولید با کیفیت، استاندارد و رقابتی در بازارهای داخلی و خارجی روحی تازه در قامت اقتصاد ایران دمیده می‌شود. هیچ کشوری به توسعه نرسیده مگر آنکه مردم آن کشور مصمم شدند که از کالاهای تولیدی کشور خود استفاده کنند. 

میرشاهی با اشاره به اینکه در سایه حمایت ملی و بوجود آوردن بستر و زمینه مناسب برای سرمایه گذاری جدید و حفظ سرمایه گذاری های موجود و ارتقای بهره وری می‌توان اشتغالی مولد ایجاد کرد، تصریح کرد: از طریق  بازسازی و نوسازی تجهیزات تولید، می توانیم در راستای توسعه پایدار، ایجاد اشتغال مولد و پایدار، حفظ منافع ملی، ترویج روحیه نشاط در جوانان، حفظ حقوق مصرف‌کنندگان حرکت کنیم. 

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این راه باید برای حفظ امنیت سرمایه‌گذاری، موانع پیش روی تولید رفع شود. حمایت از کالای ایرانی راهبردی است که همه مردم کشور باید آن را در سال ۱۳۹۷ پیگیری کنند تا چرخ بنگاه‌های کوچک و متوسط بیشتر به حرکت دربیاید و شکوفایی اقتصادی را برای کشور حاصل کند.

وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی می‌تواند اشتغال‌زایی را برای جوانان کشور در پی داشته باشد، اظهار کرد: حمایت از تولید و کالای ایرانی در دو سطح، یکی نظام تصمیم‌گیر برنامه‌ریز، سیاست‌گذار و قانون‌گذار که به تولید جهت می دهد باید در خصوص مسایل مختلف ازجمله امنیت سرمایه گذاری در تولید، تثبیت نرخ ارز، تامین تکنولوژی و ماشین الات روز، حذف قوانین موازی و دست و پاگیر و موانع توسعه کسب و کار بکوشد.

میرشاهی ادامه داد: تحقق شعار سال در سطح دوم به مشارکت مردم برای تحقق برنامه ها بر می گردد، منشا ایجاد شغل و رفاه ملی از تولید ملی و داخلی حاصل می شود؛ بر این اساس باید اراده مردم برای تولید کالای داخلی افزایش یابد و موانع تولید نیز برداشته شود. 

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در تحقق این شعار تصریح کرد: رسانه‌ها وظیفه دارند که مردم را به استفاده از کالاهای داخلی تشویق کنند و فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی را در بین مردم گسترش دهند. 

وی با تاکید بر اینکه وظیفه رسانه‌ها، تشویق مردم به خرید کالای ایرانی در جهت حمایت از تولیدکنندگان برای افزایش کیفیت کالای خود است، خاطرنشان کرد: این نکته را در جامعه جا بیندازند که اگر جنس ایرانی از لحاظ کیفیت کمی پایین‌تر از مشابه خارجی خود است اما برای حمایت از کارگران باید از آن استفاده کنیم تا تولیدکنندگان بتوانند در ازای این حمایت ما نسبت به افزایش کیفیت کالای خود اقدام کنند.

میرشاهی اظهار کرد: مردم وظیفه دارند هنگامی که به بازار مراجعه می‌کنند در صورت وجود جنس ایرانی از آن استفاده کنند و اولویت خود را جنس خارجی قرار ندهند و این را بدانند که همین خرید کالای ایرانی زمینه اشتغال جوانان را فراهم می کند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی بیان کرد: این مردم هستند که می‌توانند با حمایت فراگیر خود از کالاهای ایرانی و تولید ملی به کمک رونق و پویایی حوزه اقتصاد بیایند. اکنون تورم و بیکاری دو معضل آسیب‌رسان در حوزه اقتصاد کشور هستند که عموم مردم با حمایت قاطعانه خود از تولیدات ملی و کالاهای ایرانی می‌توانند از نقش آفرینی بی‌بدیلی در حل آن‌ها برخوردار باشند.
  
وی با تاکید بر اینکه بدون تردید آینده اقتصاد ایران با مشارکت آگاهانه و حمایت‌های فراگیر مردم از تولیدات داخلی و کار و تلاش جهادی و مضاعف مسئولان کاملاً روشن و امید‌بخش است، عنوان کرد: دولت برای تحقق این امر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد. این امر با همکاری سایر ارگان‌ها اعم از همه هلدینگ‌ها و شرکت‌های تحت پوشش و متخصصان و جوانان دانشمند و نهادهای دانش بنیان صورت می‌گیرد.

میرشاهی اضافه کرد: همچنین سال ١٣٩٧ را به فضل الهی با همکاری همه جانبه سایر مجموعه‌ها به ویژه دولت، بانک‌ها، گمرک، امور مالیاتی، مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضایی، مبارزه با فساد و قاچاق، به سال کار و تلاش مجاهدانه در صیانت ازتولید ملی و ارتقای سطح کمی و کیفی آن و سال فتح بازارهای هدف، برای جذب و نفوذ کالای ایرانی تبدیل خواهیم کرد تا خرید کالای ایرانی انتخاب پر افتخار برای همه ایرانیان، پایدارتر و استوارتر باقی بماند.ارسال نظر


آخرین خبرها