کد خبر: 31790 | زمان مخابره: ۱۳:۴۲:۳۰ - سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 77 بازدید | |

۱۷۸۶ فقره جواز تاسیس طی سال ۹۶ صادر شد

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت, معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی سال ۹۶ تعداد ۱۷۸۶ فقره جواز تاسیس با سرمایه گذاری ۵۵۸۹۸ میلیارد ریال و اشتغال ۴۱۶۱۸ نفر در استان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت, معدن و تجارت خراسان رضوی, آزاده آژیر اظهارداشت: تعداد مجوزهای طرح های صنعتی صادره استان طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد، ۲۲ درصد و از نظر اشتغال، ۲۱ درصد رشد را نشان می دهد .

وی افزود: در این مدت، بیشترین سهم سرمایه گذاری در طرح های استان خراسان رضوی، مربوط به بخش  محصولات غذایی و آشامیدنی بوده است که ۱۰۳۳۶ میلیارد ریال (۱۸درصد) از کل سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده است.

بیشترین اشتغال نیز در بخش صنایع غذایی و آشامیدنی بوده است که با ۸۱۵۹  نفر، ۲۰ درصد از اشتغال را به خود اختصاص داده است. 

آژیر تصریح کرد: در حال حاضر خراسان رضوی با ۳۰۱۹ طرح صنعتی با سرمایه گذاری حدود ۲۷٫۷ هزار میلیارد تومان و اشتغال حدود ۹۲٫۶ هزار نفر، از نظر تعداد و اشتغال پس از استانهای اصفهان، یزد و  مازندران رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

وی اظهارداشت: در مجوزهای صادره طی سال ۹۶، ۸٫۹ درصد تعداد طرح ها ، ۳٫۴ درصد سرمایه گذاری کل کشور و ۹٫۱ درصد  اشتغال طرح های صنعتی کشور مربوط به استان خراسان رضوی است و ضرورت دارد برای تداوم روند سرمایه گذاری فعلی در استان از همه کارآفرینان دعوت کنیم که با سرمایه گذاری در طرح های نو و دانش بنیان و زیربنایی صنعتی، از توسعه استان حمایت نمایند.ارسال نظر


آخرین خبرها