کد خبر: 31939 | زمان مخابره: ۱۱:۴۳:۰۵ - شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 156 بازدید | |

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: مالیات بر روی تولیدکننده فشار سنگینی وارد می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مالیات بر ارزش افزوده بر روی تولیدکننده ایرانی فشار سنگین وارد می‌کند، گفت: مجلس باید ریل‌های غلط در اقتصاد را اصلاح کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی امشب در برنامه تلویزیونی اشاره ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به مردم، اظهار کرد: بازار کشور در اختیار تولیدات سایر کشورهای خارجی است و هدف ما تنها بازار داخلی نیست بلکه ورود به بازار کشورهای دیگر است.

وی ضمن اشاره به افزایش جهشی نرخ ارز در اوایل امسال، ادامه داد: نوساناتی نرخ ارز داشت که با توجه به این مسئله و در این شرایط باید نرخ ارز مدیریت شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: هر ایرانی نسبت به کالای ایرانی باید غیرت داشته باشد و بازار محلی با توجه به وضعیت فرهنگی و اقتصادی بهترین بازار برای تولیدکننده داخلی است و اگر تولیدکننده نتواند در این بازار ورود پیدا کند مطمئنا توان ورود به بازارهای دیگر را نیز ندارد.

حسین‌زاده بحرینی در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، بیان کرد: تولیدکننده باید کالای با کیفیت، ارزان و به صرفه تولید کند و تنها شعار سال خطاب به مصرف کننده نیست.

وی بر لزوم ایجاد بازار ارز زیر نظر بانک مرکزی تاکید کرد و  یادآور شد: قوه مجریه ملزم به حرکت در مسیری است که طبق قانون اساسی وضع شده است و فعالان اقتصادی در جامعه تحت فشار هستند و بعضی از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی به خاطر اخذ مالیات بر ارزش افزوده تعطیل شده‌اند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مالیات بر ارزش افزوده بر  روی تولیدکننده ایرانی فشار سنگین وارد می‌کند، گفت: فعالان اقتصادی تحت فشار مالیات بوده و نبود بازار برای فروش کالاهای ایرانی سبب به وجود آمدن مشکلات اقتصادی برای تولیدکننده است.

حسین‌زاده بحرینی افزود: در بازار داخلی پوشاک با استاندارد بالا وجود داشته اما استقبال چندانی از کالاهای با کیفیت نمی‌شود و درواقع فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی را نداریم و کیفیت کالای ایرانی توان رقابت با کالای خارجی را دارد.

وی با اشاره به اینکه تولیدکننده و مصرف‌کننده باید نسبت به کالای ایرانی غیرت داشته باشند و مسئولین هم به طبع باید اقتصاد را عاقلانه اداره کنند، گفت: مجلس باید ریل‌های غلط در اقتصاد را اصلاح کند و باید طرح قانون اصلاح مالیات بر ارزش افزوده انجام شود و رسانه باید از این مسئله پشتیبانی کرده تا این طرح به مطالبه عمومی تبدیل شود.ارسال نظر


آخرین خبرها