کد خبر: 31981 | زمان مخابره: ۱۱:۲۱:۵۶ - شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 133 بازدید | |

جمشیدی :۳۷ درصد پروژه های اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی بهره برداری شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: از کل پروژه های اقتصادی مقاومتی این استان ۷۱ مورد معادل ۳۷ درصد آن بطور کامل به بهره برداری رسیده و بقیه آنها بین ۲۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت اجرایی دارند.

رضا جمشیدی روز پنجشنبه در ‘همایش مدیریت، اقتصاد و اقتصاد مقاومتی’ در مشهد افزود: در مجموع ۱۹۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی مصوب شد که از این تعداد ۵۰ پروژه اولویتدار ملی، چهار پروژه دارای ماهیت طرح از منظر سرمایه گذاری و تسهیلات و زیرساختها، ۳۶ پروژه دارای ماهیت فعالیت از منظر غیرفیزیکی و ۱۰۱ پروژه دارای ماهیت فیزیکی هستند.
وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا امروز ۶۳ نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی برگزار شده که ۱۳ مورد آن با حضور مسئولان ارشد کشوری بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی به برنامه های استان در چارچوب اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان کرد: در این راستا بسته های رونق تولید و اشتغال سال ۱۳۹۶ کشور به دستگاههای اجرایی استان ابلاغ شد که دستگاههای مشمول این ابلاغیه در استان ۳۳ دستگاه هستند. 
وی گفت: در چارچوب اجرای اقتصاد مقاومتی برنامه هایی در خراسان رضوی اجرا شد که از جمله آنها پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان برای تامین مالی واحدهای دارای بیش از ۱۰۰ نفر نیروی انسانی از محل تسهیلات بانکی مازاد بر تسهیلات طرح رونق تولید، ابلاغ ۵۰ پروژه اولویتدار ملی سال ۹۶ و سایر مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به دستگاههای مرتبط در استان بود. 
جمشیدی افزود: پارسال از محل کمکهای فنی و اعتباری به میزان ۲۴۰ میلیارد ریال و پرداخت آن به بانکها، شش هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات بانکی با نرخ پایین به واحدهای تولیدی پرداخت شد. 
وی به پروژه های نیمه تمام خراسان رضوی به ارزش ۴۰ هزار میلیارد ریال نیز اشاره و بیان کرد: با تخصیص اعتبارات دولتی برای اتمام این پروژه ها ۱۰ سال وقت نیاز است. بر این اساس در سال ۹۵ تعداد ۳۴۵ پروژه و در سال ۹۶ تعداد ۱۹۴ پروژه برای اجرا به بخش خصوصی واگذار شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ادامه داد: پارسال ۱۲۳ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد شد، نرخ مشارکت اقتصادی دو درصد افزایش یافت و میزان بیکاری به ۱۳٫۲ درصد رسید.
وی گفت: میزان تورم نیز در ۱۲ ماهه منتهی به فروردین امسال در کشور ۸٫۱ درصد بود که این نرخ در خراسان رضوی ۷٫۸ درصد می باشد و نسبت به مدت مشابه پارسال یک دهم درصد کاهش یافته است. 
مدیر شعب بانک ملت خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: پارسال مانده تسهیلات در بانکهای استان ۴۵۵ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به سال ۹۵ بیش از ۱۰۶ هزار میلیارد ریال افزایش داشت. 
علیرضا حمیدی افزود: مانده مطالبات شبکه بانکی خراسان رضوی در پایان سال ۱۳۹۶ مبلغ ۲۷ هزار میلیارد ریال است که نسبت به سال ۹۵ بیش از ۹ هزار میلیارد ریال رشد داشت.
وی ادامه داد: مانده ضمانت نامه ها در پایان سال ۱۳۹۶ در شبکه بانکی خراسان رضوی نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد ریال است که نسبت به سال ۱۳۹۵ بیش از پنج هزار میلیارد ریال افزایش داشت. 
مدیر شعب بانک ملت خراسان رضوی گفت: حجم تسهیلات بانکی برای توسعه اقتصادی خراسان رضوی بیش از ۲۴۹ هزار میلیارد ریال است که از این میزان ۵۹ هزار میلیارد ریال در بخش صنعت بود.
وی افزود: پارسال در بخش ازدواج ۱۰۳ هزار و ۵۷۱ فقره تسهیلات قرض الحسنه با رقم بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و در بخش ایجاد اشتغال ۱۸ هزار و ۴۰ فقره تسهیلات با رقم ۲ هزار و ۶۴۹ میلیارد ریال توسط شبکه بانکی در این استان پرداخت شد.
او ادامه داد: شبکه بانکی خراسان رضوی در سال گذشته در بخش طرح رونق تولید نیز ۶ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات را به هزار و ۲۰ واحد تولیدی پرداخت کرد.
وی گفت: همچنین پارسال هزار و ۳۹۵ فقره تسهیلات به میزان ۶۸۶ میلیارد ریال در بخش بافت فرسوده، ۹۳ فقره تسهیلات به میزان ۱۸ میلیارد ریال در بخش تاکسیهای فرسوده توسط شبکه بانکی خراسان رضوی پرداخت شد.
مدیر شعب بانک ملت خراسان رضوی افزود: نسبت مصارف به منابع بانکی خراسان رضوی در سال ۹۶ معادل ۶۹٫۱۵ درصد بود که مطلوب است اما نسبت مطالبات بانکی به مصارف استان در سال گذشته ۵۸ درصد و بیشتر از نرم استاندارد است.ارسال نظر


آخرین خبرها