کد خبر: 31995 | زمان مخابره: ۱۵:۲۰:۲۳ - دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 145 بازدید | |

واردات کالا به خراسان رضوی افزایش یافت

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: فروردین امسال ۳۸ هزار تن کالا به ارزش ۴۱ میلیون دلار از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان وارد شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزن ۴۵ درصد و از نظر ارزش ۹۲ درصد افزایش داشت.

امید جهانخواه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:میزان واردات کالا به خراسان رضوی در فروردین ماه پارسال ۲۶ هزار تن به ارزش ۲۱ میلیون دلار بود.
وی اقلام عمده وارداتی طی فروردین امسال را پنبه، واگنهای باز، سولفات آمونیوم، برنج و شیرخشک اعلام و بیان کرد: این کالاها از کشورهای روسیه، ترکیه، امارات متحده عربی، ازبکستان و پاکستان وارد خراسان رضوی شد.

ناظر گمرکات خراسان رضوی ادامه داد: میزان صادرات از گمرکات استان نیز فروردین امسال ۱۷۵ هزار تن کالا به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال در وزن ۱۳٫۲ درصد و در ارزش ۲۹ درصد رشد یافت.

وی گفت: از کل ارزش صادرات غیرنفتی فروردین امسال ۸۵۷ هزار دلار از محل تجارت چمدانی و هفت میلیون و ۳۳۸ هزار دلار از محل بازارچه های مرزی باجگیران و دوغارون انجام گرفت.

او عمده کالاهای صادراتی از گمرکات و بازارچه های مرزی خراسان رضوی را زعفران، سیب تازه، روغنهای سبک و فرآورده ها، کفپوش و مواد نسجی ذکر و بیان کرد: کشورهای عمده مقصد کالاهای صادراتی خراسان رضوی به ترتیب افغانستان، ترکمنستان، امارات متحده عربی، عراق و قزاقستان بودند. 

خراسان رضوی پنج گمرک در لطف آباد، سرخس، باجگیران، دوغارون و مشهد و ۲ بازارچه مرزی در تایباد در مرز افغانستان و باجگیران در مرز ترکمنستان دارد. کشورهای هدف صادراتی خراسان رضوی به ترتیب افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان و کشورهای آسیای میانه هستند. مواد غذایی و زعفران عمده ترین کالاهای صادراتی این استان را تشکیل می دهند



ارسال نظر


آخرین خبرها