کد خبر: 32094 | زمان مخابره: ۱۴:۱۱:۵۹ - چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 149 بازدید | |

کامیون های ترانزیتی در مرز دوغارون افغانستان سرگردان شده اند

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی گفت: پایین بودن ظرفیت پذیرش گمرک افغانستان در مرز دوغارون موجب ازدحام و سرگردانی کامیونهای ترانزیتی و صادراتی در این مرز شده است.

جواد وحدتی فرد، سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از یک ماه قبل به دلیل ناامنی در استان فراه افغانستان، تردد از مرز میلک کاهش یافته و بیشتر ترددها به مرز دوغارون منتقل شده و حال آنکه ظرفیت پذیرش کامیونها در مرز افغانستان ثابت مانده است.

وی مساله ازدحام کامیونها در مرز دوغارون را دارای سابقه خواند و گفت: بارها به طرف افغانستانی اعلام شده تا ظرفیت و زمان پذیرش کامیونهای ترانزیتی را افزایش دهند اما متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.

وحدتی فرد افزود: روزانه ۲۲۰ دستگاه کامیون از پایانه مرزی و ۱۸۰ دستگاه نیز از بازاچه مرزی و منطقه ویژه وارد افغانستان می شود و حال آنکه تقاضا برای ورود به این کشور بیش از این است و اکنون حدود ۶۰۰ کامیون با بار ترانزیتی و صادراتی در انتظار ورود به خاک افغانستان هستند. 

گمرک دوغارون با قدمت ۱۰۰ ساله یکی از پنج گمرک برتر کشور است که سالانه بیش از یک میلیون تن انواع کالا از طریق آن به افغانستان صادر می شود. 
این گمرک در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد و تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها