کد خبر: 32316 | زمان مخابره: ۱۴:۴۱:۰۳ - دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 135 بازدید | |

اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی اولویت دارد/ از حذف ارز دولتی برای خودرو و لوازم خانگی خبر ندارم

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اولویت اول دولت اختصاص ارز به واحدهای تولیدی است، گفت: از اختصاص سهمیه ۵ میلیون دلار ارز به قیمت ۴۲۰۰ تومان به واحدهای تولیدی خبر ندارم.

جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس در مورد  اختصاص سهمیه ۵ میلیون دلار ارز با قیمت ۴۲۰۰ تومان برای تامین مواد اولیه وارد کنندگان گفت:  اختصاص ارز  به واردات مواد اولیه اولویت اول دولت است. 

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: وظیفه دولت تامین ارز برای واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی است و اختصاص ارز برای واردات مواد اولیه اولویت اول ما است. 

وی اظهار داشت: برای اینکه واحدهای تولیدی و کارخانجات کار کنند و به فعالیت خود ادامه دهند و اشتغال ایجاد شود اختصاص ارز به واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه اولویت اول دولت است. 

سرقینی اما در مورد اختصاص ۵ میلیون دلار ارز به قیمت ۴۲۰۰ تومان به به واحدهای تولیدی  اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: در این مورد خبری ندارم و چیزی نشنیده‌ام.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات خودرو و لوازم خانگی حذف شود، گفت: از این موضوع هم خبر ندارم. ارسال نظر


آخرین خبرها