کد خبر: 32388 | زمان مخابره: ۱۲:۴۸:۲۰ - سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 110 بازدید | |

از ترس مرگ خودکشی نکنیم

مهندس جواد باقری شیروانی/ عارضه‌یابی اقتصاد ایران و تسهیم تقصیر هر یک از بازیگران این عرصه که بی‌تردید نه تنها دولتهای بعد از انقلاب بلکه تصمیم‌ سازان دهه ۴۰ به بعد ایران را نیز شامل می‌شود، موضوع این نوشتار نیست.

. اما آنچه این روزها بر اقتصاد خرد و کلان این کشور می‌گذرد واقعیت تلخی است که حتی حلاوت مهار پنالتی بهترین بازیکن حال حاضر جهان توسط سنگربان قهرمان تیم ملی فوتبال ایران نتوانست بر آن غلبه کند.

آنچه حساسیت این روزهای پر از بیم و امید را دوچندان می‌کند، مشی و منش حاکمیت و نخبگان جامعه بوده که بی شک سرنوشت و آینده این منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

یادآوری مسئولیت و وظیفه حاکمیت و قوای سه گانه نیز مورد نظر این مقاله نیست چرا که باید و نبایدهای فراوانی درباره “شرایط حساس کنونی” گفته و شنیده‌ایم.

مخاطب این نوشتار بیش از هر بخش و گروه دیگر نخبگان، فعالان اقتصادی، فرهنگی و سرمایه‌های اجتماعی رنج دیده این مرز و بوم هستند که دل در گرو سربلندی ایران دارند. از آنجایی که تاثیر نظر و باور ایشان بر عمل آنان تاثیر مستقیم داشته و براساس نظریه علمی self fulfilling prophecy باورهای این افراد به واسطه تاثیر عملشان بر روند رشد یا سقوط اقتصاد و فرهنگ جامعه به واقعیت تبدیل خواهد شد، لازم است با خودباوری، اراده راسخ و با ایمان به رحمت الهی و با گامهای استوار به تلاش و همتشان افزوده و در راستای سربلندی کشور عزیزمان لحظه‌ای درنگ و تردید نکنند.

آحاد ملت شریف و بزرگوار ایران نیز با وحدت و همدلی و حفظ روحیه و اعتماد به سربازان اقتصادی و حمایت عملی از فعالان و کارافرینان در حفظ استقلال و سرافرازی ایران‌مان از هیچ اقدامی فروگذار نکرده و نخواهند کرد. /دنیای اقتصادارسال نظر


آخرین خبرها