کد خبر: 32414 | زمان مخابره: ۱۳:۱۴:۳۵ - یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 101 بازدید | |

نایب‌رئیس خانه صنعت ایران: تقویت تولید یگانه راه نجات اقتصاد است؛ “تمرکززدایی اقتصادی” شعاری نباشد

نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه “تقویت تولید” یگانه راه نجات اقتصاد است، گفت: توقع داریم مسئله تمرکززدایی اقتصادی به‌صورت کامل مورد توجه قرار گرفته و از حالت شعار خارج شود.

وی با بیان اینکه استانداران اختیارات بسیار کمی دارند، تصریح کرد: طبیعی این است که استانداران شناخت بیشتری نسبت به مردم یک استان دارند و بهتر می‌توانند مشکلات آن‌ها را حل کنند بنابراین ما توقع داریم که مسئله تمرکززدایی به صورت کامل مورد توجه قرار گرفته و از حالت شعار خارج شود.

نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ادامه داد: ما شاهد این بودیم که مدیریت یکپارچه چگونه توانست یک تیم فوتبال را به سطحی بسیار بالا رسانده و دل مردم ما را شاد کند چرا چنین توجهی به اقتصاد نمی‌شود که با در نظر گرفتن مدیریتی یکپارچه و با کار تیمی مشکلات آن را رفع کنند تا برای مردم شادی به وجود بیاید? ما در برابر تحریم‌های خارجی تاکنون مبارزه کرده‌ایم اما تحریم‌هایی هم در داخل وجود دارد که مالیات، تأمین اجتماعی و موانع بهبود فضای کسب و کار از جمله آن‌ها‌ست و باید با آنها مبارزه کرد.

وی با اشاره به وضعیت ویژه اقتصادی که  هم‌اکنون در کشور وجود دارد، اظهار داشت: این وضعیت نیاز به مدیریت ویژه داشته و باید گفت که مدیریت کنونی اقتصاد به هیچ عنوان خالی از ایراد نیست. تقویت تولید یگانه راه نجات اقتصاد است؛ بسیاری از  نتایج خوبی که در خراسان‌رضوی به‌دست آمده در اثر همدلی بخش خصوصی و بخش دولتی بوده و ما توقع داریم که نمونه این الگو به تمام کشور تسری پیدا کند. ارسال نظر


آخرین خبرها