کد خبر: 32416 | زمان مخابره: ۱۳:۳۳:۲۴ - یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 107 بازدید | |

۹۲ درصد درآمد وصولی خراسان رضوی مالیات است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: ۹۲ درصد از کل درآمد وصولی این استان را طی سه ماه نخست امسال درآمدهای مالیاتی تشکیل می دهند.

سید مهدی رمضانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درآمد مصوب امسال خراسان رضوی ۳۵ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال می باشد که نسبت به پارسال ۹ درصد بیشتر است.

وی ادامه داد: کل درآمد مصوب سه ماه نخست امسال هشت هزار و ۸۶۸ میلیارد ریال بود که پنج هزار و ۱۹۸ میلیارد ریال آن در این مدت وصول شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: چهار هزار و ۷۶۴ میلیارد ریال از مبلغ وصول شده در این مدت درآمدهای مالیاتی است که در این بخش نیز نسبت به میزان مصوب در سه ماه ۳۹ درصد عدم تحقق دارد.

وی افزود: همچنین میزان وصول درآمد خراسان رضوی نسبت به کل درآمد مصوب سه ماه نخست سال ۴۱ درصد عدم تحقق نشان می دهد.

درآمدهای غیرمالیاتی به درآمدهای حاصل از ارائه خدماتی گفته می شود که دستگاههای دولتی بر اساس قانون در ازای انجام آن مجاز به دریافت بهای خدمت هستند که این نوع درآمد به حساب خزانه واریز می شود. از جمله مصادیق درآمدهای غیرمالیاتی برخی خدمات انتظامی، ثبت اسناد، گمرک، جهاد کشاورزی، پزشکی قانونی، استاندارد، میراث فرهنگی، محیط زیست، فنی و حرفه ای، ثبت احوال، تعاون و کار، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و انتقال خون است.

درآمد مصوب پارسال خراسان رضوی ۳۲ هزار و ۴۷۸ میلیارد ریال بود که ۲۷ هزار و ۱۰۷ میلیارد ریال آن معادل ۸۴ درصد وصول شده است.ارسال نظر


آخرین خبرها