کد خبر: 32662 | زمان مخابره: ۱۱:۵۴:۵۴ - شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 117 بازدید | |

۱۲۵ واحد صنعتی امسال در خراسان رضوی بهره برداری شده اند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ظرف چهار ماه نخست امسال ۱۲۵ واحد صنعتی جدید با سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال در سطح این استان به بهره برداری رسیده اند.

سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی روز چهارشنبه به نقل از راضیه علیرضایی گزارش داد: بهره برداری از این تعداد واحد صنعتی برای ۲دوهزار و ۷۰۶ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: طی این مدت در بین پروانه های صادره بخش ساخت فلزات اساسی با سرمایه گذاری پنج هزار و ۸۵۸ میلیارد ریال معادل ۵۴٫۳ درصد از کل سرمایه گذاری بیشترین سهم را در بین صنایع جدید داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این استان در میزان سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داد. پروانه های بهره برداری صادره در خراسان در این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر تعداد و اشتغال به ترتیب ۸۴ و ۵۴ درصد بیشتر شده است.

وی افزود: خراسان رضوی با برخورداری از پنج هزار و ۶۴۹ واحد صنعتی فعال با سرمایه گذاری ۱۶۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال حدود ۱۸۹ هزار و ۵۰۰ نفر از نظر تعداد و اشتغال پس از استانهای تهران و اصفهان رتبه سوم و از حیث سرمایه گذاری در جایگاه پنجم بعد از استانهای هرمزگان، اصفهان، تهران، خوزستان قرار دارد. 

علیرضایی گفت: هفت درصد تعداد واحدها، شش درصد سرمایه گذاری کل کشور و هشت درصد اشتغال صنعتی در ایران مربوط به خراسان رضوی است.ارسال نظر


آخرین خبرها