کد خبر: 32982 | زمان مخابره: ۱۴:۱۲:۵۸ - یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 157 بازدید | |

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی: پیش‌نیاز هر فعالیت اقتصادی، داشتن امنیت و ثبات است

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پیش‌نیاز هر فعالیت اقتصادی، داشتن امنیت است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فیروز ابراهیمی در دومین نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و افغانستان در هتل خورشید تابان، اظهار کرد: در حال حاضر در شرایط خاصی قرار داریم که این شرایط در آبان ماه خاص‌تر خواهد شد، اما یکسری تمهیداتی را اندیشیده‌ایم و نیازها و تقاضاهایی را داریم که امید داریم بتوانیم به اتفاق این مسایل را پیش ببریم.
وی ادامه داد: ما می‌دانیم موضوع تحریم‌ها آثار خود را در افغانستان نیز گذاشته است و یکسری آسیب‌ها را دوستان و تجار افغانستانی ما متحمل می‌شوند.
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: ما باید آسیب‌های این تحریم‌ها را با کمک دو کشور و فعالان اقتصادی آن به حداقل برسانیم.
دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به بمب‌گذاری‌های اخیر در افغانستان، تاکید کرد: ما از این حادثه بسیار غمگین هستیم و به مراتب تاسف و تاثر خود را به نمایندگی مردم خود تقدیم شما خواهیم کرد.
ابراهیمی بیان کرد: امیدوارم ریشه این حوادث در کشور دوست و برادر ما خشکیده شود و به آرامش دست پیدا کنند.
وی اضافه کرد: مردم ما باید قدردان نعمت امنیت موجود در کشور خود را بدانند. کشور ما با وجود اینکه در یک کانون جغرافیایی قرار گرفته که پیرامون آن ناامنی فراوانی وجود دارد اما با همت همه مسئولان توانسته‌ایم در جزیره ثباتی از امنیت زندگی کنیم که این امر شایسته قدردانی است.
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پیش‌نیاز هر فعالیت اقتصادی، داشتن امنیت است و در کنار آن ثبات در نهاده‌های اقتصادی و تولیدی نیز امری ضروری است.
ابراهیمی گفت: تردید نکنید که ما از شرایط تحریم‌ها عبور خواهیم کرد. در استان خراسان رضوی از ابتدای امسال بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید به بهره‌برداری رسیده داشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه حجم کل سرمایه‌گذاری استان تا ابتدای امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده، افزود: یعنی ۱۰ درصد از کل سرمایه‌گذاری تاریخ صنعتی این استان در یک تاریخ زمانی ۵ ماهه است، ما تا پایان مرداد ماه سال جاری در استان حدود یک میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم که براساس مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد به لحاظ وزنی افزایش داشته‌ایم.
ابراهیمی اظهار کرد: با وجود مشکلات موجود توانسته‌ایم ظرفیت‌های خوبی را نشان دهیم، همچنین محدودیت‌هایی را نیز شاهد هستیم که امید داریم دولت با بخشنامه‌های جدید در صدد رفع آن برآید.
وی خاطرنشان کرد: ما از مجموع ۴۷ میلیارد دلار صادراتی که در کشور شاهد هستیم حدود ۱۲ میلیارد دلار آن صادرات واقعی بخش خصوصی و حوزه صنعت ما است،  برگردان این ارز به چرخه ارزی کشور کار آسانی نیست.
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: علاوه بر این موارد ستاد تدبیری در خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی ایجاد شده که هدف اصلی آن ساماندهی مباحث تامین ارز واحد‌های تولیدی، تامین مواد اولیه مورد نیاز و بهینه مصرف کردن ارز حاصل از صادرات است.ارسال نظر


آخرین خبرها