کد خبر: 33102 | زمان مخابره: ۱۴:۰۵:۱۱ - یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 156 بازدید | |

مهندس گنجی اعلام کرد ؛مشارکت باشگاه دانشگاهی خانه صنعت معدن و تجارت دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، در تدوین استانداردهای ملی ایران

🔹مهندس گنجی مدیر باشگاه دانشگاهی امام رضا(ع) در عنوان دو استاندارد در سمت رئیس کمیسیون فنی تدوین دو استاندارد ملی ایران حضور یافت.
وی اظهارداشت :بعد از چندین حضور به عنوان عضو کمیسیون تدوین در سالهای گذشته به این توفیق نائل شدیم تا در دو استاندارد به عنوان رئیس کمیسیون تدوین استاندارد حضور داشته و در چهار استاندارد دیگر به عنوان عضو کمسیون فنی مشارکت نمایم.

وی افزود : بطور کلی مشارکت در تدوین استانداردها با توجه به نیاز مبرم صنعت به آن یکی از مهمترین اقدامات علمی و پژوهشی دانشگاهی در حوزه صنعت محسوب می‌شود که خوشبختانه از سنوات گذشته در این حوزه فعالیت نموده ایم. این دو استاندارد که با عنوانهای “ارزیابی تجهیزات روشنایی مرتبط با پرتوگیری انسان در میدان مغناطیسی” و “نگهدارنده لامپهای مختلف- قسمت اول-الزامات عمومی و دستورالعمل ها” با مشارکت تنی چند از همکاران دانشگاهی و متخصصان حوزه صنعت تدوین و نهایی گردید و پس از طی مراحل قانونی و دفاع هم اکنون بصورت رسمی شماره گرفته و بروی سایت سازمان ملی استاندارد ایران قابل دسترسی می باشد.

مدیر باشگاه دانشگاهی خانه صنعت معدن و تجارت در دانشگاه امام رضا(ع) ادامه د اد : بنا بر ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ که با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله، با رویکردی جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون‌زا، پیشرو و برون‌گرا ابلاغ شده است ،”افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن”یکی ازبندهای مهم آن است .

🔹همچنین مهندس گنجی عنوان کرد: این در حالی است که برای حضور موثر و پر قدرت کالای ایرانی در بازهای جهانی موضوع استانداردها نقش بسیار با اهمیتی دارد. زیرا توجه به شرایط و الزامات قانونی بازارهای هدف با بکارگیری استانداردهای ملی و بین المللی ضامن سلامت و کیفیت محصولات تولیدی است و نشان دهنده کیفیت و دقت دانش بکارگرفته شده در تولید این محصولات است.

ما در دانشگاه مزین به نام مقدس عالم آل محمد(ص) به عنوان یک نهاد علمی که دارای پتانسیل های بی نظیر علمی جوان است و علی الخصوص در دفتر باشگاه دانشگاهی خانه صنعت معدن و تجارت که رسالت ارتباط با صنعت را بر عهده دارد ، با رویکرد نزدیک سازی علم و دانش به حوزه های کاربردی همواره در تلاش بوده ایم تا حد ممکن موثر و کارا ظاهر شویم که تا کنون موفق شدیم در تدوین تعداد ۲۲ استاندارد ملی حضور داشته باشم . در سال گذشته نیز با برنامه ریزی که در دفتر ارتباط با صنعت انجام شد با دعوت از متخصصان کنترل کیفیت و نمایندگان تنی چند از سازمانهای وابسته به آستان قدس رضوی و خانه صنعت و معدن و تجارت خراسان رضوی دوره آشنایی با الزامات استانداردهای ملی و بین المللی در دانشگاه برگزار گردید که به گفته حاضران بسیار مفید فایده بود.

🔹 وی ادامه داد : از این فرصت استفاده می کنم و اعلام می دارم که با اتکا به ظرفیت علمی بی نظیر در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) این امکان وجود دارد تا نیازهای مربوط به الزامات استانداردی را در صنایع مختلف را به خوبی پاسخ داد.ارسال نظر


آخرین خبرها