کد خبر: 33125 | زمان مخابره: ۱۵:۰۴:۵۲ - شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 128 بازدید | |

جریان نقدینگی تغییر کرده، نیازمند مدارا هستیم

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: یکی از دغدعه‌های ما در حوزه تولید و توزیع اصناف این است که جریان نقدینگی مقداری تغییر کرده و این امر سبب شده که این حوزه وادار شود تا بسیاری از کالاها را به صورت نقد خریداری کند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی امروز در همایش پلیس، امنیت و اصناف به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: در ساختار اصناف این امر وجود دارد که افراد از آحاد ملت می‌آیند و در فضای کسب و کار، تولید، توزیع کالا و خدمت را انجام می‌دهند. 
وی ادامه داد: گروهی که معتمد مردم هستند، با رای‌گیری، رییس اتحادیه می‌شوند. رییس اتحادیه در حوزه اصناف یعنی فرد معتمدی که در آن گروه خاص بررسی شده و صلاحیت سنجی آن نیز صورت گرفته است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: رییس اتحادیه باید همواره مورد اعتماد مردم باشد. ما هرجا که وارد موضوع کنترل و نظارت شدیم، از حمایت و پشتیبانی خردمندانه‌ای برخوردار شده‌ایم.
علیرضایی تصریح کرد: تلاش ما این بوده که کالای موجود بازار را به چرخه تولید بازگردانیم. ما به صورت مشترک دنبال آن نبودیم که خلافی را پیدا کنیم و برای فرد پرونده تشکیل دهیم زیرا مشهد و خراسان رضوی مانند باقی استان‌ها نیست. به صورت طبیعی ما ۶ میلیون نفر جمعیت و حدود ۲۰ میلیون نفر زائر داریم، لذا انبارهای موجود ما قابل قیاس با انبارهای سایر استان‌های دیگر نیست.
وی اضافه کرد: حجم و درخواست‌های ما برای کالا با آنچه که در سایر استان‌ها وجود دارد، متفاوت است. قرار شد که ما زیر نظر آقای خدابخشی، شناسایی را با حضور رییس اتحادیه مربوطه انجام دهیم و تلاش کنیم که کالا به صورت طبیعی در جریان توزیع قرار بگیرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد: بحث اول در خصوص دغدعه‌های ما در حوزه تولید و توزیع اصناف این است که جریان نقدینگی مقداری تغییر کرده و این امر سبب شده که بسیاری از کالاهایی که می‌توانستند به صورت مدت‌دار بخرند، در حال حاضر باید به صورت نقد خریداری کنند. برای جایگزینی بسیاری از کالاهایی که به بازار تزریق کردند، دچار مشکل شدند زیرا این میزان نقدینگی، کفاف آن‌ها را نمی‌دهد.
علیرضایی بیان کرد: بسیاری از جریاناتی که درحوزه تولید رخ می‌دهد، ما را به این نتیجه می‌رساند که در نقطه‌ای قرار داشته و احتیاج داریم که بخش هایی که پول اخذ می‌کنند، مدارا کنند. اکنون در شرایطی هستیم که نیاز به مدارا داریم.  
وی تاکید کرد:قضات و حوزه تعزیرات ما باید در زمان رسیدگی به پرونده‌هایی که در حوزه اصناف تشکیل شده، حمایت کنند که یک گزارش کارشناسی از حوزه و از مساله خاص اتحادیه دریافت می‌کنند.ارسال نظر


آخرین خبرها