کد خبر: 33161 | زمان مخابره: ۱۱:۵۸:۱۷ - سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 126 بازدید | |

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: خانه صنعت خراسان، موفق­ ترین خانه­­ کشور

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی را از پیشرو­ترین و موفق­ ترین خانه­­ های صنعت در کشور  دانست. سید عبدالوهاب سهل ­آبادی گفت: خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به دلیل داشتن هیأت رئیسه توانا موفق شده­ است در شورای گفت­وگو حضور پیدا کرده و در یک محفل قانونی که بین بخش خصوصی و دولتی مشترک است، رأی داده و نظراتش را بیان کند و هم­چنین مشکلات کار و تولید خانه صنعت و معدن را در آن جا مطرح کند.

سهل­ آبادی با تأکید بر پیشگام بودن خانه صنعت خراسان گفت: ایجاد کمیته­ ای به نام “حمایت قضایی از کار و تولید” که با هماهنگی خانه صنعت و دادستان خراسان صورت گرفت، یکی از بهترین کارهای خانه صنعت مشهد است که ما آن را به عنوان الگو دنبال می­کنیم. وی بیان کرد: حضور و همکاری تمامی دادستان ­های استان خراسان در جلسه مرتبط با این کمیته قضایی، نشان از موفقیت این طرح داشت. وی گفت: موفقیت این کمیته در خانه صنعت خراسان موجب شد که پیشنهاد تشکیل آن در کل کشور مطرح گردد و امیدواریم که در دیگر استان­ها نیز این اتفاق خوب رخ بدهد.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، تنظیم قرارداد بین خانه خراسان و اداره کل بهزیستی این استان در خصوص اشتغال­ زایی برای افراد تحت پوشش این سازمان _ تحت حمایت مستقیم صنعتگران _ را از دیگر کارهای انسان­ دوستانه و قابل­ توجه خانه صنعت خراسان عنوان کرد. وی گفت: پیرو این اتفاق در استان خراسان، ما توانسته­ ایم در خانه صنعت و معدن ایران یک تفاهم­ نامه کلی با ریاست بهزیستی کل کشور را به امضا برسانیم و امیدواریم بتوانیم این الگو را نیز در سطح کشور پیگیری کنیم. اقدامات خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بسیار رضایت­بخش است رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: همراهی خانه صنعت و معدن خراسان رضوی نسبت به خانه­ های صنعت دیگر استان­ها که ضعیف­اند، بسیار مطلوب است.

وی گفت: تمام کارهایی که خانه صنعت خراسان و دیگر استان­ ها انجام می­دهند، کارهای خوبی است و من به عنوان خادم خانه صنعت کشور، رضایت خوبی را به طور خاص از خانه صنعت خراسان دارم. وی ادامه داد: البته صنعتی بودن، معدنی بودن و مقدس بودن این استان (به دلیل وجود بارگاه امام رضا (ع)، از جمله امتیازاتی است که خراسان رضوی دارد و خانه صنعت خراسان به بهترین نحو وظیفه خود در قبال آن را انجام داده است. سهل­ آبادی با اشاره با باشکوه بودن روز ملی صنعت و معدن در مشهد بیان کرد: حضور مقامات کشوری و استانی در همایش مناسبتی این روز و دور هم جمع کردن چند هزار صنعتگر، نشان از رابطه خوب خانه صنعت و اعضای آن دارد. وی تصریح کرد: حضور مقامات صنعتی و صنعتگران در برنامه ­های خانه صنعت نیز مؤید این مطلب است که اعضای این تشکل، آن را به عنوان حلّ المسائل اقتصادی و اجتماعی خودشان قبول دارند.

وی در پایان گفت: سال­هاست که ما در زمینه تولید و وسایل تولیدی، چه در حوزه صنعتی و چه معدنی با مشکلات عدیده­ای مواجه هستیم. اگر چه دولت پیشنهاداتی را ارائه داده، منابعی را تعیین کرده و در اختیار کار تولید قرار داده است ولی موفقیتی حاصل نشده است. سهل­ آبادی ادامه داد: یکی از تخصصی­ ترین تشکل­ ها در زمینه کار تولید و صنعت، خانه­ های صنعت و معدن در سطح کشور است که در طول سال­ها فعالیت توانسته است امروز در محافل تصمیم­گیری­ ها و تصمیم­ سازی­ های صنعت حضور بیابد.ارسال نظر


آخرین خبرها