کد خبر: 33222 | زمان مخابره: ۱۴:۱۱:۲۴ - یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 134 بازدید | |

اخطار به کارخانه‌های رب برای درج نکردن قیمت

در ماه‌های اخیر افزایش هزینه تولید، باعث گرانی جهشی و کمبود رب در بازار شد. این مسئله موجب شد تا برخی از کارخانه‌ها از شرایط به وجود آمده سوءاستفاده کنند و با درج نکردن قیمت بر روی قوطی‌های رب هر روز محصولات خود را با قیمت جدیدی به بازار عرضه کنند. با‌این‌حال مسئولان از برخورد با این کارخانه‌ها خبر می دهند.

رئیس شعبه سیار اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در‌این‌باره به ایرنا گفت: برای ۴ کارخانه تولید رب گوجه فرنگی در مشهد اخطار درج قیمت روی محصول صادر شد.

امید جلیلی افزود: طبق ابلاغ سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، تمام کارخانه‌های تولید رب گوجه فرنگی موظف به درج قیمت محصول روی قوطی‌های رب هستند.

وی اظهار کرد: طرح بازرسی از کارخانه‌های تولید رب از ٣٠ مهر ماه آغاز شده است و تاکنون ۴ کارخانه مورد بازرسی قرار گرفته‌اند. وی گفت: در مرحله اول برای این ۴ کارخانه به دلیل درج نکردن قیمت روی محصول اخطاریه صادر شد.

جلیلی با بیان اینکه بازرسی‌ها ادامه دارد، افزود: چنانچه کارخانه‌ها نسبت به درج قیمت روی محصول اقدام نکنند، در مرحله بعد برای آن‌ها پرونده تعزیراتی تشکیل خواهد شد.

در اوایل مهرماه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان طی جلسه با هیئت مدیره انجمن صنایع تبدیلی خراسان رضوی، شبکه ای برای عرضه مستقیم رب گوجه فرنگی تعریف کرد تا این محصول به صورت مستقیم و به قیمت هر کیلو ٩٨ هزار ریال از کارخانه به دست مصرف کننده برسد. در این راستا، ۴٠ کارخانه تولید رب گوجه فرنگی اعلام آمادگی کردند که کالای خود را به صورت مستقیم به فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های بزرگ شهرداری، شرکت‌های تعاونی و برخی دیگر از فروشگاه‌های منتخب ارسال کنند و در اختیار مردم بگذارند. با‌این‌حال هنوز برخی از کارخانه‌ها با درج نکردن قیمت سعی می‌کنند، از ریزش نرخ رب در بازار جلوگیری کنند. ارسال نظر


آخرین خبرها