کد خبر: 33230 | زمان مخابره: ۱۲:۵۲:۵۳ - شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 131 بازدید | |

رئیس سازمان صنعت خراسان رضوی: نگرانی ما حفظ روند سرمایه‌گذاری است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: بحث سرمایه‎‌گذاری شاخص اصلی است، سرمایه‌گذاری تولید شغل کرده و ایجاد شغل را تضمین می‌کند.
راضیه علیرضایی امروز ۱۰ آبان ماه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ، اظهار کرد: در سال ۹۶ استان با ۳۷۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کشور اولین استان از نظر حجم سرمایه‌گذاری بود.
وی افزود: ما از برداشته شدن تحریم‌ها، حمایت‌های خاص دکتر شریعتمداری و وقت، حوصله و فرصت‌های استاندار و از کمک اتاق بهره بردیم. ستاد تسهیل استان نیز هر هفته با حضور خود استاندار تشکیل شده است. بحث سرمایه‎‌گذاری شاخص اصلی است، سرمایه‌گذاری تولید شغل کرده و ایجاد شغل را تضمین می‌کند.
علیرضایی بیان کرد: در رسیدگی به اشتغال روستایی که به طرح تبدیل شد و همه هم کمک کردند، ما به طور مکرر و مرتب در این بحث وقت گذاشتیم. بیش از ۲۰ هزار طرح روستایی رد شد زیرا ما تصور می‌کردیم که توزیع پول در آن‌ها بی‎فایده است. ۱۶۰۰میلیارد تومان در استان پروانه صادر شده و ۱۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز پروژه بالای ۸۰ درصد داریم که تا آخر سال به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه حفظ روند سرمایه‌گذاری نگرانی ما بوده و این کار دشوار است، عنوان کرد: در طرح اشتغال روستایی ۲۴۰ میلیارد را دریافت و تا ۴۰۰ میلیارد پروژه تعریف کردیم که اگر به ما برسد، می‌توانیم در حوزه اشتغال فرصت‌های جدیدی را جایگزین کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ما در خصوص هر قراردادی که بیمه‌ای باید پرداخت کند، مفصل در دبیرخانه کار کردیم. اگر بخواهیم اشتغال درستی ایجاد کنیم. باید در خصوص بیمه قراردادها کمک شود. در طرح اشتغال روستایی در شهرک‌های صنعتی نزدیک شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر به قدری رشته‌ها را محدود کردند که نتوانستیم از ظرفیت‌های درستی از سرمایه‎گذاری‎های حوزه صنعت و معدن استفاده کنیم.ارسال نظر


آخرین خبرها