کد خبر: 33368 | زمان مخابره: ۱۰:۵۱:۱۸ - پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 63 بازدید | |

پیگیری جدی برای حل مشکل قطعه‌سازان استان

مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی بر پیگیری جدی برای حل مشکل قطعه‌سازان استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: در پی ثابت نگه داشته شدن قیمت خودرو با وجود افزایش هزینه‌ها و قیمت تمام شده و نیز مشکل در تامین برخی قطعات در پی آن کاهش تولید خودرو، خودروسازان و به تبع آن قطعه‌سازان در تامین نقدینگی با مشکل مواجه شدند.

وی ادامه داد: در این میان خراسان رضوی با وجود ۳۵۰ واحد قطعه سازی به عنوان یکی از قطب قطعه سازی کشور از این شرایط بیشتر متاثر شده است.

وی عنوان کرد : به منظور حل مشکل این واحدها و حمایت از آنها یک خط اعتباری از بانک ملی در قالب خرید دین در دست پیگیری است.

مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: مقرر شد بانک صادرات نیز یک خط اعتباری ۳۰۰ میلیارد تومانی برای قطعه‌سازانی که با ساپکو کار می‌کنند و خط اعتباری دیگری از همین بانک برای خرید دین قطعه‌سازانی که با سازه گستر مرتبط هستند، اختصاص یابد.

رسولیان تصریح کرد: این موضوع در دست پیگیری است و ضمن آنکه برنامه‌ریزی شده تا با ساپکو برای افزایش سهم خرید از قطعه‌سازان استان مذاکره شود.

وی با بیان اینکه ما خود را ملزم به حمایت از صنعت قطعه‌سازی به عنوان صنعت مهم استان می دانیم، تاکید کرد: همچنین در این راستا از آنان پشتیبانی می‌کنیم.ارسال نظر


آخرین خبرها